Firma » System prawny

GIODO sprawdzi pocztę

GIODO sprawdzi pocztę
Zobacz więcej zdjęć »
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przeprowadzi kontrolę Poczty Polskiej, aby sprawdzić, czy nie doszło do naruszenia konstytucyjnych praw obywateli.

Poczta Polska skanuje wszystkie listy i paczki, zaś dane o adresatach trafiają do bazy Agencji Bezpieczeństwa Publicznego. Generalny Inspektor Danych Osobowych sprawdzi więc, czy skanowanie to odbywa się w konkretnej sprawie, czy jest to gromadzenie danych na przyszłość. Jeśli ma miejsce ten drugi przypadek, to działania Poczty są nielegalne - twierdzi GIODO.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguPoczta Polska nie może gromadzić i przetwarzać danych o nadawcach i adresatach przesyłek. Zabrania tego art. 47 i 51 konstytucji, które mówią wprost, że w demokratycznym państwie prawa można zbierać tylko tyle informacji, ile wolno przetwarzać.

- Z analiz prawnej GIODO wynika, że w określonej sytuacjach Poczta ma obowiązek kontrolować listy i współdziałać z organami władzy, w tym wypadku ABW - twierdzi Michał Serzyski, generalny inspektor ochrony danych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

W agencji interaktywnej
http://wagencji.blogspot.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »