Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Gładkie ciało na lato – poradnik dla kobiet

Gładkie ciało na lato – poradnik dla kobiet
Zobacz więcej zdjęć »
Plaża, morze, słońce… i Ty w letnich kreacjach odsłaniających ciało. Co zrobić, aby w słoneczne dni prezentować jedwabiście gładką skórę? Firma Wilkinson – ekspert w kwestii golenia, przedstawia kilka porad, które sprawią, że w tym sezonie odsłonisz piękne ciało bez podrażnień.

Zdecydowanej większości kobiet golenie kojarzy się z zacięciami i zaczerwienieniem skóry oraz wrastającymi włoskami. Szczególnie wrażliwe miejsca, jak okolice bikini, często narażone są na podrażnienia. Firma Wilkinson wie jak dużą rolę w codziennej pielęgnacji odgrywają dobre kosmetyki i maszynki do golenia. Przygotowała też krótki poradnik jak z nich właściwie korzystać.

Zacznij od nałożenia odpowiedniego żelu bądź pianki do golenia. Najlepiej, by był to kosmetyk do skóry wrażliwej (np.: Wilkinson Lady Bikini), który we właściwy sposób przygotuje skórę do golenia. Sucha skóra jest twarda, co sprawia, że włosy nie są w stanie jej przebić i pojawia się problem wrastania. Nawilżenie skóry, troska o jej elastyczność jest niezbędnym elementem zapobiegania wrastaniu włosów.

Kolejnym czynnikiem osłabiającym włosy a zatem podnoszącym ryzyko ich wrastania jest usuwaniem cebulek poprzez np. depilację woskiem. Osłabione w ten sposób włoski nie są w stanie przebić skóry. Golenie maszynką nie osłabia włosów, wprost przeciwnie – łatwiej wychodzą one na zewnątrz. Dlatego osobom z problemem wrastających włosków zalecamy golenie za pomocą odpowiedniej maszynki.

Jak ją dobrać? Potrzebne są dobre, elastyczne ostrza na ruchomej główce, które idealnie dopasują się do kształtu golonych powierzchni, co uczyni golenie dokładnym a jego efekt – trwalszym. Paski nawilżające, nasączone np. aloesem, nadadzą poślizg ruchom maszynki i zapobiegną ewentualnym podrażnieniom. Tak komfortowe golenie można osiągnąć już za sprawą maszynki jednorazowej. Xtreme3 Coconut Dream to maszynka jednorazowa zapewniająca komfort golenia porównywalny z maszynkami systemowymi.  

Jeżeli jednak wolisz maszynkę systemową wybierz taką, która dobrze dopasuje się do kształtu dłoni i będzie miała co najmniej cztery ostrza, jak Wilkinson Quattro for Women. Kratka ochronna oraz minimalna odległość między ostrzami zabezpieczają przed zacięciem skóry podczas golenia, dzięki czemu unikniesz podrażnień! Do pielęgnacji wrażliwej skóry bikini koniecznie użyj odpowiednich akcesoriów! Idealnie sprawdza się  maszynka z wodoodpornym trymerem Wilkinson Quattro for Women Bikini. Trymer podcina włoski, a maszynka je goli. Umożliwia to golenie precyzyjne i bez podrażnień.
Wskazówki dotyczące golenia

Zaopatrzona w odpowiednie narzędzia, możesz przystąpić do golenia! Kilka porad o czym powinnaś pamiętać:

•    Przed goleniem musisz odpowiednio oczyścić skórę oraz nawilżyć ją ciepłą wodą, dzięki czemu rozszerzysz pory i ułatwisz usuwanie włosów.
•    Nałóż żel bądź piankę na wybraną powierzchnię ciała. Postaraj się by kosmetyk był równomiernie rozprowadzony i spieniony. W ten sposób nie tylko dodatkowo zmiękczysz włosy ale również nadasz poślizg ostrzom maszynki.
•    Podczas depilacji nóg przesuwaj maszynkę pod włos. Dzięki temu precyzyjnie pozbędziesz się zbędnego owłosienia.
•    Pamiętaj, aby po zakończeniu golenia opłukać maszynkę pod bieżącą wodą.

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45
http://www.studioprowokacja.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »