Firma » Biznes

Globus Polska z nowym operatorem logistycznym

Firma Globus Polska Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z Grupą Raben. Partnerstwo w zakresie transportu, magazynowania i dystrybucji nowej kategorii produktów pomoże w optymalizacji procesów logistycznych.

W grudniu 2008 roku firma Globus, producent mrożonek warzywnych i owocowych, rozpoczęła współpracę z Raben Polska, przedsiębiorstwem świadczącym usługi logistyczne. Umowa została podpisana na rok i obejmuje nową kategorię produktów, którą Globus Polska planuje wprowadzić na rynek w I kwartale 2009 r. Główne punkty umowy dotyczą transportu międzynarodowego do magazynu firmy Raben w Strykowie oraz obsługi magazynowej. Operator zajmie się również dystrybucją produktów na terenie całego kraju. „Dużym wyzwaniem w przypadku obsługi branży FMCG, a w szczególności produktów spożywczych, jest konieczność szybkich dostaw. Dlatego terminowe realizowanie zleceń i wysoka poprawność przygotowywania przesyłek to główne wymagania jakie stawiamy naszemu nowemu partnerowi” mówi Radosław Drzewiecki, Dyrektor Sprzedaży Globus Polska Sp. z o.o.

Grupa Raben od 75 lat obsługuje firmy na rynku europejskim. W Polsce działa od 1991 roku. Dla swoich kontrahentów przygotowuje i wdraża nowoczesne rozwiązania związane z transportem, magazynowaniem i dystrybucją. Skorzystanie z wieloletniego doświadczenia firmy było jednym z motywów podjęcia przez Globus Polska strategicznej decyzji dotyczącej outsourcingu usług logistycznych. 

Informacje o firmie Globus Polska Sp. z o.o.
Globus Polska Sp. z o.o. jest oddziałem znanego węgierskiego producenta przetworów owocowych i warzywnych w słoikach, konserw warzywnych i mięsno-warzywnych oraz mrożonych warzyw – Globus Konzervipari Rt., którego korzenie sięgają 1882 roku. Właścicielem firmy Globus jest obecnie Grupa CECAB, jeden z liderów agrobiznesu we Francji, zatrudniająca ponad 5800 pracowników oraz zrzeszająca ok. 8000 tamtejszych rolników. CECAB koncentruje swoją działalność na wytwarzaniu produktów mrożonych i konserwowych, produkcji mięsa wieprzowego i drobiu oraz jaj i produktów z jaj. Globus Polska zatrudnia łącznie ok. 500 pracowników i posiada 4 nowoczesne zakłady produkcyjne: w Lipnie, Adamowie, Dąbrowie Chełmińskiej oraz Ełku. Produkty firmy sprzedawane są pod marką Felco, której portfolio obejmuje mrożone owoce i warzywa, kompozycje mieszanek warzywnych, zupy, warzywa na patelnię i dania gotowe, przeznaczone zarówno na rynek detaliczny, jak i dla sektora HoReCa. Wszystkie wykorzystywane w procesie produkcji surowce pochodzą z kontrolowanych upraw, a wysoką jakość i bezpieczeństwo zdrowotne mrożonek potwierdzają międzynarodowe systemy HACCP, ISO 9001:2000 oraz British Retail Consortium Global Standard-Food.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »