Kultura, sztuka » Muzyka

Górale na Letniej Scenie Sfery

Na tegorocznej Letniej Scenie Sfery mogliśmy już posłuchać ska, jazzu i piosenki poetyckiej – teraz czas na folklor. I to ten najlepszy – beskidzki. W najbliższy piątek, o godzinie 19:00 na placu Bolka i Lolka wystąpi zespół Besquidians.

Transowy folk

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Muzycy Besquidians lubią eksperymentować. Archaiczne melodie rodem z Beskidów łączą z elementami transu, dużo improwizują i dodają do kompozycji także własne melodie. W taki sposób powstaje niezwykle oryginalna i żywiołowa mieszanka, która na koncertach nie pozwala publiczności usiedzieć nawet na moment.

Zespół powstał z inicjatywy dwójki przyjaciół: Wojtka Golca i Marcina Pokusy - mieszkańców Ślemienia w Beskidzie Żywieckim. Nie dziwi więc duża ilość tradycyjnych, beskidzkich elementów czy góralskich zaśpiewów. Na bogactwo brzmienia Besquidians wpływa również dobór wielu oryginalnych instrumentów. W ich nagraniach można usłyszeć: saksofon, flet, klarnet, akordeon, a także liczne instrumenty ludowe. Za oryginalne podejście do muzyki zespół otrzymał m.in. pierwszą nagrodę „Tatrzańskiej Majówki 2010".

Nie może zabraknąć górali...

- Na Letniej Scenie Sfery umiejscowionej w samym sercu Beskidów nie może zabraknąć rodowitych górali. Tradycja muzyczna w naszym regionie jest tak bogata, że musiała mieć swoje odzwierciedlenie na jednym z naszych koncertów. Galeria Sfera - jako bielska przestrzeń miejska - chce promować muzyków z naszych okolic, jak również kultywować lokalną tradycję - tłumaczy Joanna Bierówka, specjalistka ds. marketingu bielskiej Galerii Sfera.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ew_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »