Firma » Biznes

Gran Premium – mocznik w dużych granulach z grupy PIAST

Gran Premium – mocznik w dużych granulach z grupy PIAST
Zobacz więcej zdjęć »
Gran Premium - mocznik azotowy w formie dużych granul – to najnowszy produkt w Grupie Nawozowej PIAST, który wprowadza na rynek białostocka firma Barter. Jego zalety już docenili polscy rolnicy.

Tajemnica sukcesu sztandarowego produktu grupy PIAST tkwi w wielkości granul – od 2 do 5 mm. Dla porównania standardowy mocznik Piasta - Prill Plus – ma formę granul o wielkości od 1 do 4 mm. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Mocznik o tak dużym granulacie to obecnie jedyny taki produkt, dostępny na polskim rynku – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju Barter SA. -  Adresowany jest do wymagających  rolników, również posiadaczy dużych areałów rolnych i rozsiewaczy o dużej szerokości roboczej , dla których  liczy się oszczędność czasu i efektywność, w połączeniu z wysoką jakością nawozu.

 

Andrzej Lechowicz, właściciel 600-ha gospodarstwa rolnego w województwie opolskim stosuje Gran Premium do nawożenia upraw rzepaku, kukurydzy i pszenicy.

- Na rynku bardzo brakowało mocznika o tak dużych granulach – mówi. – W latach 90., kiedy ścieżki technologiczne miały szerokość 10-12 lub najwyżej 18 metrów sprawdzał się mniejszy granulat prillowy. Pojawienie się mocznika w formie dużych granul umożliwiło równomierny rozrzut nawozu z wykorzystaniem rozsiewacza na znacznie szerszych ścieżkach technologicznych – 18-24 m, a nawet 24-36 metrów. To duży atut, bo bardzo skraca czas nawożenia, a to dla każdego rolnika także oszczędność pieniędzy.  Wielu moich kolegów właśnie ze względu na dużą średnicę granul, a co za tym idzie – większą szerokość rozrzutu - chętnie stosuje Gran Premium do różnych roślin.

 

Również producenci maszyn rolniczych wskazują na szerokie możliwości zastosowania nowego produktu.  Rolnicy z powodzeniem mogą wykorzystywać granulat spółki Barter SA m.in. w maszynach firmy SaMASZ:  Sand 400, Sand 600 oraz Vortex 600, jako narzędzie zawieszane na ciągniku roboczym średniej mocy .

- Są one szczególnie polecane do wysiewu nawozów mineralnych, granulowanych, ale też pylistych i mieszanek nawozowych oraz wapna nawozowego – mówi Norbert Pawluczuk, kierownik działu marketingu SaMASZ. -  Gwarantuje to nie tylko dużą efektywność, oszczędność czasu, ale również przekłada się na optymalizację kosztów dzięki specjalnie zaprojektowanym zespołom rozsiewającym, składającym się z ruchomej zasuwy, której położenie ustala się w zależności od rodzaju i gatunku wysiewanego nawozu.

Gran Premium to nowoczesny nawóz, zawierający azot w formie amidowej – 46 proc. N. Jest produktem uniwersalnym, stosowanym pod wszystkie rośliny uprawne. Charakteryzuje się wysoką koncentracją składników pokarmowych i bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie, a co za tym idzie jest łatwo przyswajalny przez rośliny. Mocznik granulowany może być stosowany na każdej glebie z wyjątkiem bardzo kwaśnych lub zasadowych. Nawozy dostępne są w sprzedaży w 500 kg workach Big Bag i w mniejszych - 50 kg opakowaniach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »