Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Grota solna - dla zdrowia

Grota solna - dla zdrowia
Zobacz więcej zdjęć »
Zbawienny wpływ pierwiastków śladowych jak jod, mangan , cynk, miedź jest wszystkim znany.

Odgrywają one rolę nieproporcjonalną do stężenia we krwi czy w innych płynach w organizmie żywym. Tak np. żelazo jest aktywnym centrum hemoglobiny przenoszącej tlen z płuc do krwi, jod zaś reguluje działanie hormonów tarczycy.  Sól jest właśnie magazynem takich pierwiastków. Sól  dobrze wpływa na organizm zarówno na  skórę  jak i na wewnętrzne organizmu. Sól napina ,chroni skórę przed wolnymi rodnikami a szczególnie zawarty w niej jod który wzmacnia śluzówkę co wpływa na odporność organizmu. Kąpiele w słonej wodzie  poprawiają przemianę materii, uspokajają układ nerwowy. Te zabiegi prewencyjne w ochronie zdrowia mogą również spełniać zadania lecznicze. 
Stosuje się je do leczenia chorób dróg oddechowych płuc i oskrzeli jak astma, nieżyt oskrzeli , schorzenia przewodu pokarmowego,  schorzenia dermatologiczne, nerwice i stany nerwicowe. 
Sposobów na pozyskanie tych ważnych pierwiastków jest kilka . Od prostych domowych inhalacji po kąpiele w solankach i odwiedziny grot solnych. Zwłaszcza te ostatnie dają szereg możliwości. Można je spotkać w nie tylko w specjalizowanych Spa, basenach kąpielowych ale również w centrach miast by w sposób dostępny i wydajny podratować swoje zdrowie.  Groty solne maja duży wachlarz możliwości. Odwiedzający przebywają ok 1 godziny  w pomieszczeniach których ściany są pokryte panelami solnych które pod wpływem wilgoci wydzielają solną atmosferę. Przy muzyce relaksacyjnej można wspaniale ukoić nerwy.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Asmar :: Sprzedaż sauny, budowa basenów,budowa grot solnych, sprzedaż akcesoriów do aromaterpi
http://www.asmar.info.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »