Dom » Budownictwo

Grupa INPRO zwiększyła zysk netto w 2016 roku o blisko 14%

Grupa INPRO, jeden z czołowych deweloperów w Trójmieście podsumowała wyniki finansowe za 2016 rok. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 29,3 mln zł przy osiągniętych przychodach ze sprzedaży w wysokości 204,6 mln zł. Wartość sprzedanych przez Grupę mieszkań wyniosła blisko 178 mln brutto.

W minionym roku Grupa INPRO wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 204,6 mln zł, co stanowi jedynie o 3% mniej niż w poprzednim roku, przy jednoczesnym wzroście rentowności netto z 12% do 14%. Wypracowany zysk netto wyniósł 29,3 mln zł wobec 25,8 mln zł rok wcześniej.

 „Poprawa rentowności Grupy INPRO związana była przede wszystkim z wyższą marżą zrealizowaną na sprzedanych mieszkaniach oraz z poprawą rentowności hoteli działających w ramach Grupy. Utrzymanie przychodów skonsolidowanych na poziomie roku poprzedniego było dużym osiągnięciem zważywszy na to, iż w 2016 roku  wydano klientom o 17% mniej lokali niż w 2015 roku – powiedział Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro SA.

W ubiegłym roku Grupa sprzedała łącznie 388 mieszkań i domów netto (w rozumieniu umów przedwstępnych uwzględniających rezygnacje), czyli o 29% mniej niż w 2015 roku. Wartość sprzedanych mieszkań w 2016 roku wyniosła blisko 178 mln zł brutto. W 2016 roku wydano klientom 463 mieszkań i domów czyli 17% mniej niż w 2015 roku (556 lokali).

W 2016 roku Grupa INPRO wprowadziła do sprzedaży 607 nowych lokali/domów jednorodzinnych, dla porównania w 2015 roku było to 547 lokali. Oferta Grupy poszerzyła się o następujące  projekty: Harmonia Oliwska etap I, Optima etap I, Golf Park, trzy budynki na Osiedlu Leszczynowym, trzy budynki na Osiedlu Leszczynowy Staw oraz pierwszy budynek na Osiedlu Nowa Niepołomicka.

W 2017 roku Grupa planuje wprowadzić do oferty 718 nowych mieszkań i domów. Tak zróżnicowana  struktura ofertowa powinna zapewnić wysoki poziom transakcji sprzedaży w najbliższych kwartałach. Nowe projekty przygotowywane przez Grupę, które zasilą ofertę sprzedażową w roku bieżącym to: Harmonia Oliwska etap II (84 lokale), Kwartał Uniwersytecki etap II (96 lokali), Osiedle Debiut w Pruszczu Gdańskim (105 lokali), Azymut w Gdyni (200 lokali), domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park (22 domy), osiedle Leszczynowy Staw (62 lokale), osiedle Nowa Niepołomicka (84 lokale)  i osiedle Jaśkowa Dolina (65 lokali).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Inpro S.A.
http://inpro.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »