Firma » Finanse

Grupa Kapitałowa EGB Investments publikuje wyniki finansowe

Zamknięcie drugiego kwartału z zyskiem netto o 198% większym w porównaniu do II kwartału 2014 roku, nabycie Certyfikatów Inwestycyjnych i przejęcie funduszu Plejada Wierzytelności 1 FIZ NFS - są bezsprzecznymi dowodami na znakomitą kondycję EGB Investments S.A.

Dzięki sprawnie dokonanym transakcjom, Grupa Kapitałowa EGB Investments potrzebowała zaledwie sześciu miesięcy, aby wypracować przychód ogólny na poziomie niemalże 37 mln zł, przy zysku netto wynoszącym 4,8 mln zł (odpowiednio, w tym samym okresie w 2014 r. 28 mln zł i 2,1 mln zł). Działania podejmowane w drugim kwartale br. potwierdziły również wysoką sprawność operacyjną Grupy: wzrost wskaźnika EBIT o 13%, a także wzrost wskaźnika EBITDA o 11%. - „Przedstawione dziś dane są dowodem na to, że Grupa Kapitałowa wciąż stabilnie się rozwija. Efektem tego jest między innymi rosnąca specjalizacja naszych spółek" - komentuje Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Dodatkowo Grupa Kapitałowa z powodzeniem utrzymuje zdolność do niezakłóconej obsługi wyemitowanych przez jej spółki papierów dłużnych. Zarówno EGB Investments S.A., jak i EGB Finanse sp. z o.o., w omawianym okresie, z powodzeniem plasowały kolejne serie obligacji. Co więcej, w odpowiedzi na oczekiwania Obligatariuszy, spółka dominująca wprowadziła na Catalyst kolejne serie obligacji. -„Terminowy wykup obligacji serii G i H oraz wypłata odsetek, stanowiących dla Obligatariuszy realny zysk, potwierdzają pozytywny wizerunek Grupy jako rzetelnego partnera w pełni wywiązującego się ze swoich zobowiązań" - wyjaśnia Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Ponadto, Grupa Kapitałowa EGB Investments planuje konsekwentnie zwiększać swoją wartość m.in. poprzez rozwój spółki zależnej: EGB Finanse sp. z o.o. Dodatkowym ważnym wydarzeniem II kwartału było powołanie do Zarządu spółek Pana Tomasza Kuciela - doświadczonego menadżera, od lat związanego zawodowo z czołowymi firmami sektora finansowego w Polsce.

***

EGB Investments S.A. to spółka dominująca w Grupie Kapitałowej EGB Investments, działająca od 1995 roku, zajmująca się zarządzaniem masowymi wierzytelnościami konsumenckimi i korporacyjnymi. Jej klientami są najwięksi dostawcy portfeli wierzytelności na rynku, m.in. banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, operatorzy płatnej telewizji i korporacje z sektora usług teleinformatycznych. Od września 2010 roku EGB Investments S.A. jest notowana na rynku NewConnect. Istotną przewagą konkurencyjną EGB Investments S.A. jest zdobywane od 2006 roku doświadczenie w obsłudze wierzytelności sekurytyzowanych. Spółka jest serwiserem m.in. AGIO EGB NS FIZ, AGIO Wierzytelności NS FIZ i Opus  NS FIZ, które nabywają portfele należności m.in. z sektora bankowego.

Kontakt dla mediów:

EGB Investments S.A., tel. 52 / 376 76 88, pr@egb.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EGB Investments SA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »