Technologie » Komputery

Grupa podróżników „trzask.pl” przetestowała projektor Casio XJ-V1

Grupa podróżników „trzask.pl” przetestowała projektor Casio XJ-V1
Zobacz więcej zdjęć »
Trzask.pl” to grupa młodych, ciekawych świata i dążących do jego poznania ludzi, którzy odbyli kilkadziesiąt egzotycznych podróży. Od ponad dziesięciu lat tworzą multimedialne pokazy fotografii, które prezentują uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów w ramach „Spotkań z podróżnikiem”.

To właśnie w tych okolicznościach przetestowali projektor Laser&LED Casio XJ-V1.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ocenili urządzenie jako wręcz idealne.

 

Dotychczas używaliśmy konstrukcji opartych na technologiach DLP i 3LCD wyposażonych w lampy rtęciowe, więc projektory w technologii Laser&LED są dla nas czymś nowym. Ułatwiło to  dostrzeżenie różnic w użytkowaniu”. – informuje Ryszard Stabach, założyciel grupy „trzask.pl”, który prowadzi pokazy fotografii.

 

Na pierwszy rzut oka Casio jest projektorem lekkim, a jednocześnie solidnie wykonanym. Obudowa nie ugina się, nie trzeszczy – sprawia wrażenie trwałej.  Kilka przycisków funkcyjnych na urządzeniu i pilot w zestawie pozwalają na sprawne, intuicyjne sterowanie.

Największym zaskoczeniem okazał się czas potrzebny na uruchomienie projektora. Od włączenia do osiągnięcia pełnej jasności mijają trzy, może cztery sekundy. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, które potrzebują na to 60-100 sekund, Casio XJ-V1 jest bezkonkurencyjny.

Siła źródła światła (2700 ANSI Lumenów) pozwala na pracę nawet w jasnych pomieszczeniach takich jak sale gimnastyczne itp. Równie ważny jest czas potrzebny na wyłączenie i schłodzenie projektora. Tu różnice są jeszcze większe. O ile w standardowych urządzeniach DLP/3LCD trzeba czekać 2-3 minuty na wychłodzenie lampy, o tyle Casio potrzebuje na to zaledwie kilku sekund.

 

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze projektora jest jego żywotność i gwarancja, która trwa trzy lata w odniesieniu do urządzenia i aż pięć lat na źródło światła.  Dodatkowo w przypadku Casio XJ-V1 producent deklaruje, że źródło światła pracuje przez większość przewidywanego czasu 20.000 godzin ze stałą jasnością. W przypadku starszych technologii podróżnicy zawsze doświadczali rażącego spadku jakości wyświetlanego obrazu wraz z upływem czasu. Skutkowało to przymusową wymianą lampy już po 1000-1500 przepracowanych godzin. Z reguły też mijało się z celem, gdyż koszt zakupu lampy porównywalny był do kupna nowego projektora.

 

Urządzenie jest odporne na kurz, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na wymianę filtrów. W trakcie pracy Casio nie wytwarza w ogóle ciepła, nie nagrzewa się i dzięki czemu pobór energii elektrycznej jest około dwukrotnie niższy w stosunku do starszych technologii.

 

Jeśli ktoś szuka projektora, które będzie pracował przez długie lata, nie generując kosztów związanych z wymianami lamp i filtrów. Casio XJ-V1 wydaje się być rozwiązaniem idealnym.” – podsumowuje Ryszard Stabach z „trzask.pl”

 

 

 

 

ViDiS SA (www.vidis.pl) reprezentuje w Polsce następujące światowe marki: AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), Avtek (ekrany projekcyjne, monitory i tablice interaktywne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Aqualite (monitory pogodoodporne), Casio (projektory Laser&Led), CTOUCH (monitory interaktywne oraz akcesoria), DEFENZO (głośniki bezprzewodowe, powerbanki), EVOKO (system rezerwacji sali konferencyjnych oraz zestawy do audiokonferencji), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), LUMENS (wizualizery i kamery PTZ), Kensington (akcesoria komputerowe), MasterLock (sejfy i kasety),  Neets (systemy sterowania salami konferencyjnymi)  NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), QOMO (monitory i tablice interaktywne, systemy do testów), Revolabs (telefony konferencyjne, mikrofony),  Rexel (niszczarki, trymery, gilotyny, zszywacze, dziurkacze, produkty do organizacji dokumentów), RM Easiteach (oprogramowanie do monitorów i tablic interaktywnych), Safescan (liczarki monet i banknotów oraz testery, systemy ewidencji czasu pracy), SentrySafe (sejfy i kasety),  SMS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego), Smart Metals (uchwyty i statywy do monitorów wielkoformatowych), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), ViewSonic (projektory, monitory), VIVITEK (projektory i rozwiązania bezprzewodowe).

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole.pl, www.multimediawprzedszkolu.pl, www.interaktywne.pl oraz organizatorem Ogólnopolskiego konkursu „Klasa ze snów” www.klasazesnow.pl

ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów AVer, Vivitek, Qomo, Lumens, ACCO, Avtek, Casio.

ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:

- Gepard Biznesu 2011, 2012, 2015 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów

- Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna

- Gazela Biznesu 2011, 2012, 2015 – nadany przez Dziennik Puls Biznesu

  

 

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »