Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Grypa żołądkowa - nadchodzi sezon rotawirusów

Grypa żołądkowa - nadchodzi sezon rotawirusów
Zobacz więcej zdjęć »
Co roku na przełomie jesieni i zimy, a później także na przedwiośniu wielu z nas nęka tzw. grypa żołądkowa. Jest ona wywoływana przez wirusy jelitowe, (najczęściej rotawirusy), które dostają się do organizmu razem z pokarmem lub drogą oddechową.

Zakażenie następuje albo w kontakcie z osobą zainfekowaną, albo poprzez styczność z zanieczyszczonymi przedmiotami. Grypa żołądkowa jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób w podeszłym wieku.

Grypa żołądkowa jest chorobą bardzo zaraźliwą, bo wirusy mogą znajdować się wszędzie, na przykład na chlebie czy surowym mięsie. Po dostaniu się wirusa do organizmu następuje jego wysiew w przewodzie pokarmowym, czego efektem jest biegunka, nudności, wymioty, bóle brzucha i gorączka.

Leczenie grypy żołądkowej polega głównie na nawadnianiu organizmu, można też przyjmować leki przeciwbiegunkowe i oczywiście nie wychodzić z domu, by ustrzec innych przed zakażeniem. Na szczęście grypa żołądkowa – choć bardzo uciążliwa - trwa zwykle tylko dwa, trzy dni.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kreatyna - niezbędne informacje
http://kreatyna.blox.pl

Komentarze (1)

  • poziomka
    poziomka 2008-12-18 16:46:03

    Jakiś miesiąc temu, przez kilka dni bolał mnie żołądek. Nie poszłam do lekarza, bo wzięłam jakieś okropne tabletki i mi przeszło. Nie wiem czy dobrze zrobiłam...(??) jeśli ktoś ma jakiegoś lekarza (w rodzinie, wśród przyjaciół) to bardzo bym prosiła o zapytanie się o coś takiego. Z góry dziękuję :))


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »