Dom » Wnętrza

Grzejniki kanałowe Jaga

Grzejniki kanałowe Jaga
Zobacz więcej zdjęć »
Grzejniki kanałowe to znakomite rozwiązanie do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Zamontowane w pobliżu drzwi tarasowych tworzą skuteczną barierę dla przenikającego przez szyby chłodu. Prekursorem w dziedzinie ogrzewania kanałowego jest firma Jaga.

- Pomysł ogrzewania kanałowego jest rezultatem kompleksowych badań naukowych przeprowadzonych przez firmę Jaga, które udowodniły, że grzejnik kanałowy skutecznie równoważy straty ciepła wywołane przez duże przeszklenia, drzwi i okna. Zainstalowany w pobliżu przeszkleń tworzy rodzaj kurtyny powietrznej, która jest skuteczną barierą dla chłodu – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy firmy ANB Sp. z o.o., przedstawiciela firmy Jaga w Polsce. - Ponadto grzejnik pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, bez potrzeby zwiększania mocy elementu grzejnego. Grzejniki kanałowe są ekonomicznym i estetycznym sposobem ogrzewania dużych przestrzeni.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


ABC ogrzewania kanałowego Jaga
Grzejniki kanałowe to jednostki grzewcze przystosowane do montażu pod poziomem podłogi w specjalnym kanale (zwanym też wanną). Sercem wszystkich grzejników kanałowych Jaga jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Ten rodzaj wymiennika, opracowany i stworzony przez firmę Jaga, technologicznie różni się od systemów dostępnych na rynku. Mała pojemność wodna (10-krotnie mniejsza niż np. w tradycyjnych grzejnikach płytowych) umożliwia grzejnikom Jaga kumulację niewielkiej ilości ciepła i szybką reakcję na zmiany temperatury otoczenia. Elementy grzejne Low H2O nagrzewają się błyskawicznie i bardzo szybko stygną, jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło. Szybka reakcja grzejnika na zmiany temperatury pozwala uniknąć strat spowodowanych dużą bezwładnością urządzenia. Koszty ogrzewania zmniejszają się nawet o 20%, gdyż dostarczana jest tylko ilość ciepła potrzebna do utrzymania stałej temperatury. Brak wahań temperatury zapewnia wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach.
Grzejniki kanałowe Jaga często zwane są także konwektorami kanałowymi. Nazwa ta wynika ze sposobu, w jaki grzejniki oddają ciepło do otoczenia (zasada konwekcji, czyli unoszenia ciepłego powietrza).

Montaż i użytkowanie ogrzewania kanałowego
Montaż grzejników warto uwzględnić na etapie planowania inwestycji, wtedy wykonanie zagłębienia w podłodze, w którym umieszczony zostanie grzejnik, będzie najłatwiejsze i najmniej kosztowne. Grzejniki Jaga oferowane są w komplecie z kanałami wykonanymi z poliestru lub ze stali. Kanały – w zależności od rodzaju grzejnika – mają głębokość od 9 cm do nawet 72 cm.
Grzejniki kanałowe Jaga proponowane są wraz ze specjalną kratką, którą można dobrać do koloru podłogi, ramy okiennej itp. W ofercie dostępne są kratki zwijane oraz kratki sztywne. Kratki zwijane wykonane są z drewna bukowego, merbau i dębowego w wersji lakierowanej lub nielakierowanej, z anodowanego aluminium (w wykończeniu naturalnym, czarnym, ciemnobrązowym, złotym) oraz stali nierdzewnej. Kratki sztywne wykonane są z aluminium anodowanego lub lakierowanego. Są odporne na ścieranie i promieniowanie UV. W ofercie dostępnych jest w sumie 21 rodzajów kratek w 32 kolorach.
- Mimo iż kratki są bardzo atrakcyjne, to po zakończeniu sezonu grzewczego warto je zdjąć, odkurzyć kanał i lamele wymiennika, a w miejsce kratki założyć specjalną zabudowę np. z drewna w kolorze podłogi. W ten sposób, nieużywany latem grzejnik, nie będzie się brudził. Ma to szczególne znaczenie, gdy grzejnik zamontowany jest np. w pobliżu balkonu czy drzwi tarasowych – radzi Dariusz Majchrzak.

Oferta grzejników kanałowych Jaga
Model Canal Plus to wiodący grzejnik kanałowy w ofercie Jaga. Oferowany jest on z dwoma rodzajami kanałów: metalowym o głębokości 69 cm lub z kanałem poliestrowym o kilku głębokościach, m.in. 52, 68, 69, 72 cm. Zastosowanie tak głębokiego kanału pozwala stworzyć ponad wymiennikiem ciepła odpowiednio wysoki komin konwekcyjny, co pozwala uzyskać znakomitą wydajność grzejnika.
Mini Canal, w odróżnieniu od grzejnika Canal Plus, nie wymaga głębokiego kanału. Płytki grzejnik można swobodnie zainstalować w stropie. Mini Canal dostępny jest w 4 wysokościach: 9, 11, 14 i 19 cm, 5 szerokościach (14, 18, 26, 34 i 42 cm) oraz 16 długościach. W tym modelu wymiennik ciepła montowany jest w specjalnym stalowym kanale, galwanizowanym i lakierowanym. Mini Canal może być użyty jako główne źródło ogrzewania lub jako uzupełnienie dla innych grzejników oraz ogrzewania podłogowego.
Grzanie, chłodzenie, wentylacja – takie zadania zostały postawione przed najnowszym grzejnikiem kanałowym firmy Jaga o nazwie Clima Canal. Ewenementem jest jednak nie tylko skumulowanie funkcji w jednym urządzeniu ale też to, że Clima Canal jest jednostką o małych gabarytach. Można go już zamontować w kanale o głębokości 9 cm.

Propozycja dla wymagających
Większość grzejników kanałowych Jaga można „wzmocnić” systemem Dynamic Boost Effect (DBE). Jednostka DBE, montowana bezpośrednio na wymienniku ciepła, składa się z wysokiej klasy wentylatorów sterowanych za pomocą mikroprocesora. Wentylatory nadmuchując ciepłe powietrze zwiększają wydajność grzejnika. Dzięki temu rozwiązaniu można pokusić się np. o zamontowanie grzejnika mniejszego, który w połączeniu z DBE stworzy urządzenie o większej mocy. Więcej informacji o produktach Jaga oraz forum dyskusyjne m.in. na temat ogrzewania kanałowego: www.jaga.com.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

czarni14

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »