Technologie » Internet

Handel fałszywymi kartami kredytowymi kwitnie

Oferty sprzedaży podrobionych kart kredytowych oraz sprzętu umożliwiającego kradzież danych z bankomatów przenoszą się z undergroundowych forów na strony popularnych serwisów www.

Działania Hakerów przede wszystkim mają na celu dotarcie do jak największej ilości forumowiczów, skłonnych zapłacić oszustom za informacje i narzędzia na temat kradzieży danych z sieci internet.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ten groźny proceder popularyzacji nielegalnych usług zagraża nie tylko Klientom banków, ale również bezpieczeństwu kontrahentów. Zakup nielegalnych usług jest ścigany i niesie ryzyko poniesienia kary wymierzonej przez wymiar sprawiedliwości, stratę pieniędzy oraz możliwość niedotrzymania umowy transakcji ze strony oszustów.

Według G Data Software producenta oprogramowania antywirusowego i szyfrującego dane, bezkarność cyberprzestępców to wynik braku dostatecznych mechanizmów zabezpieczeń serwisów, nierzetelny monitoring wpisów przez administratorów i wiele innych błędów popełnianych przez użytkowników i właścicieli stron.

Łukasz Nowatkowski dyrektor techniczny G Data Software: „Przy pomocy wyszukiwarek znaleźliśmy wiele źródeł ofert między innymi na forach o tematyce motoryzacyjnej, kulturystycznej, programistycznej, a także wśród filmów umieszczanych w serwisach wideo. Analizując strukturę i charakter niezgodnych z prawem treści można zauważyć, że wiele z nich opublikowanych jest automatycznie, co oznacza brak podstawowych zabezpieczeń chociażby kodami „Captcha”. Dodatkowo niektóre oferty przez długi okres pozostają dostępne dla wszystkich internautów, a taki rezultat to m.in. wynik braku precyzyjnego nadzoru nad zawartością stron serwisu.

Każdy może dokonać zakupu podrobionej karty, a nawet sprzętu umożliwiającego kradzież danych w bankomatach. Użytkownicy decydujący się na ten krok, podejmując propozycję zakupu nie tylko stają po stronie nielegalnego handlu, ale również narażają się na niebezpieczeństwo i ryzyko poniesienia kary wymierzonej przez wymiar sprawiedliwości. W końcowym etapie stratę pieniędzy i dodatkowo brak zgodności dostarczonego towaru z oczekiwanym.

Komunikacja między kontrahentami odbywa się m in. na poziomie prywatnych wiadomości wysyłanych z forum, ale przede wszystkim poprzez wykorzystanie takich komunikatorów jak ICQ. W tym nielegalnym sektorze handlu znaczny nacisk kładziony jest na anonimowość co bardzo utrudnia ściganie cyberprzestępców.

Co użytkownicy mogą zrobić?
Jeśli podczas surfowania napotkasz nielegalne oferty, należy natychmiast poinformować o tym administratora witryny. W większości przypadków nielegalne treści ze stron zostaną usunięte.

Informacje z prasy dotyczące bezpieczeństwa polskich bankomatów:

•24.09.2009 – Atak Rumuńskiej Mafii na bankomaty w Krakowie, Tychach, Radomiu oraz innych miastach w woj. mazowieckim
•19.09.2009 – Służba graniczna zatrzymuje 22-letniego obywatela Rumuni który posiada 20 spreparowanych karty bankomatowych
•13.01.2009 – Atak na Klientów Bnakomatu Banku PKO BP z Aleksandrowa Kujawskiego
•06.01.2009 - Nieznani sprawcy założyli specjalne urządzenie na bankomat przy Wieży Bocianiej w Bodnicy.  
•15.12.2008 – Przestępcy skanują 60 kart kredytowych ze Szczecińskiego bankomatu PKO BP
•21.11.2008 - Klienci banku PKO BP przeżyli szok, kiedy chcieli wypłacić pieniądze z bankomatów. Ich karty były zablokowane.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

G Data Software
http://www.gdata.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »