Technologie » Telekomunikacja

Huawei na CeBIT 2016: Smart Manufacturing, Open Telekom Cloud oraz Openlab

Huawei na CeBIT 2016: Smart Manufacturing,  Open Telekom Cloud oraz Openlab
Zobacz więcej zdjęć »
Huawei zaprezentował trzy istotne kierunki rozwoju i współpracy podczas tegorocznych targów CeBIT 2016. Dotyczyły one porozumień w takich kwestiach jak rozwój inteligentnych rozwiązań przemysłowych, otwarcie nowego laboratorium badawczego, oraz współpracy przy tworzeniu Open Telekom Cloud.

Współpraca z KUKA w dziedzinie Smart Manufacturing

 

W trakcie targów CeBIT 2016 przedstawiciele Huawei podpisali memorandum z firmą KUKA, jednym z największych na świecie producentów robotów przemysłowych i systemów automatyki przemysłowej. Porozumienie dotyczy rozwoju inteligentnych rozwiązań produkcyjnych dedykowanych dla rynków europejskich oraz rynku chińskiego. W nadchodzącej nowej erze produkcji roboty będą odgrywać coraz ważniejszą rolę we wspieraniu przedsiębiorstw, przyczyniając się do dalszego wzrostu poszczególnych branż. Zgodnie z ustaleniami Huawei i KUKA będą współpracować w dziedzinie Cloud Computing, Big Data, technologii mobilnych i robotów przemysłowych, aby pomóc klientom unowocześniać linie produkcyjne poprzez wprowadzanie rozwiązań typu Smart Manufacturing.

 

Huawei otwiera Openlab w Monachium

 

Podczas targów CeBIT 2016 firma Huawei zaprezentowała również swój pierwszy Openlab w Monachium. Nowe centrum zostało stworzone w celu unowocześniania i rozwoju innowacji w dziedzinie ICT. Pozwoli ono na wdrażanie wspólnie z partnerami nowych rozwiązań przeznaczonych dla klientów. Huawei Monachium Openlab będzie napędzać rozwój innowacji w wielu istotnych obszarach takich jak na przykład Internet Rzeczy (IoT), Cloud Computing oraz Big Data. Celem projektu będzie również praca nad udoskonalaniem bezpiecznych rozwiązań z rodziny Smart City. Do tej pory ponad 25 partnerów wyraziło zainteresowanie uczestnictwem w nowym projekcie Huawei dotyczącym Openlab, w tym T-Systems, SAP, Intel, Alstom oraz firma Hexagon.

 

Rozwój europejskiego środowiska Open Cloud

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem podczas konferencji była inauguracja europejskiego przedsięwzięcia, mającego na celu rozwój lokalnych rozwiązań chmurowych, wchodząca w skład inicjatywy Europe 2020. Deutsche Telekom ogłosił uruchomienie projektu Open Telekom Cloud, do którego firma Huawei została wybrana jako dostawca sprzętu i oprogramowania. Nowa, publiczna platforma ma zapewnić europejskim przedsiębiorstwom możliwość korzystania z bezpiecznych usług w chmurze. Niezbędną infrastrukturę IT oraz rozwiązania informatyczne można będzie zamówić w centralnym portalu zarządzającym. Zasoby będą dostępne po zaledwie kilku minutach, a przeprowadzenie całego procesu wymagać będzie kilku kliknięć, by móc w pełni z nich korzystać. Za pośrednictwem usługi Deutsche Telekom będzie wspierał klientów w procesie digitalizacji swoich modeli biznesowych, zapewniając proste i elastyczne usługi, które mogą być skalowane w zależności od wielkości organizacji oraz branży w jakiej funkcjonuje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Patryk Jeziorski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »