Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium
Zobacz więcej zdjęć »
Nowy preparat Emolium – Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej, dzięki temu skutecznie ją myje, hamuje rozwój bakterii, nie podrażnia i nie narusza bariery hydrolipidowej.

Skóra dłoni swoją budową znacząco różni się od skóry reszty ciała, ponieważ nie posiada gruczołów łojowych a jednocześnie znajduje się w niej wiele gruczołów potowych, co powoduje zwiększoną utratę wody z naskórka i przesuszanie. Dodatkowo, warstwa tkanki podskórnej jest minimalna, co zmniejsza elastyczność skóry dłoni. Jest też narażona na bardzo częsty kontakt z wodą i detergentami, które uszkadzają jej barierę ochronną w postaci płaszcza hydrolipidowego, co prowadzi do przesuszania i podrażnień.

Skórę dłoni dotyka również jedno z najczęstszych schorzeń dermatologicznych – egzema rąk, zwana również wypryskiem. Szacuje się, że cierpi na nią ok. 10% populacji ogólnej . Jest to stan zapalny skóry wywoływany różnymi czynnikami m.in. wypryskiem i podrażnieniami (35%), wypryskiem atopowym (19%) alergicznym wypryskiem kontaktowych (22%) . Egzema stanowi ponad 90% przypadków dermatoz zawodowych i w wielu krajach zalicza się do najczęstszych chorób zawodowych . Objawy jej towarzyszące to silne podrażnienie i zaczerwienienie skóry, pęcherzyki, łuszczenie się skóry, a często także uporczywy świąd. W pielęgnacji dłoni z egzemą konieczna jest stosowanie łagodnych preparatów myjących niezawierających mydeł.

Szczególnej pielęgnacji wymaga również wrażliwa i delikatna skóra dłoni u dzieci. Maluchy poznają świat przez dotyk, dlatego codzienne mycie rąk jest podstawową zasadą właściwej higieny najmłodszych. Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych. Jest cieńsza i mniej sprężysta, dlatego skłonna do podrażnień i nadmiernej suchości, która jest najczęstszym problemem u dzieci.

W odpowiedzi na potrzeby pielęgnacyjne dłoni dzieci i dorosłych ze skórą wrażliwą, suchą, podrażnioną, skłonną do atopii oraz z egzemą powstała Hypoalergiczna pinka do mycia dłoni Emolium.

Preparat skutecznie i delikatnie oczyszcza skórę rąk, zmiękcza ją i wygładza:
- nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej, 
- sprzyja szybkiej regeneracji zniszczonej skóry, 
- działa hamująco na rozwój bakterii.

Pojemność: 165 ml
Cena: 28 zł.
Producent: Nepentes SA.

Emolium jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium działa wielopłaszczyznowo:

- intensywnie nawilża i wzmacnia barierę hydrolipidową,
- łagodzi podrażnienia i uelastycznia naskórek dzięki zawartości m.in. oleju macadamia, masła shea, pantenolu i allantoiny,
- hamuje rozwój bakterii dzięki innowacyjnemu składnikowi Cobiostab 400.

Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach realizowanych przez niezależne laboratorium badawcze.

Produkt ma nowatorską formułę pianki. Jeden preparat wystarcza na 220 aplikacji.

Zastosowanie: Codzienna higiena dłoni, szczególnie ze skóra atopową, suchą, wrażliwą, szorstką i narażoną na częsty kontakt z wodą.

Sposób użycia: niewielką ilość preparatu nanieść na dłonie, delikatnie rozprowadzić i spienić na skórze. Dokładnie spłukać piankę wodą. Osuszyć dłonie ręcznikiem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nepentes

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »