Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Idealna łazienka hotelowa – to proste!
Zobacz więcej zdjęć » |
Jak ją urządzić, aby nie zawieść hotelowych gości? Trzeba pamiętać o kilku szczegółach.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Projektując przestrzeń użytkową musimy przede wszystkim spojrzeć na dane miejsce z perspektywy osoby, która będzie z niej korzystać. Kim będą goście danego hotelu? W jakim celu będą do niego przyjeżdżać? Biznesowym czy wypoczynkowym? To nakreśli kierunek projektu i sprawi, że w łatwiejszy sposób będzie można stworzyć łazienkę odpowiadającą wszystkim gościom.
W przypadku tego typu łazienek, które będą intensywnie użytkowane na przestrzeni lat, warto postawić na materiały wysokiej jakości, łatwe do utrzymania w czystości i trwałe. Większy wydatek na początku opłaci się, ponieważ takie sprzęty nie będą wymagały ponoszenia późniejszych kosztów napraw i usuwania usterek. Także stylistyka całego hotelu nie jest bez znaczenia – łazienka powinna zostać zaaranżowana zgodnie z ogólnym wystrojem i powinna być jego dopełnieniem.
W łazienkach hotelowych, które są wizytówkami obiektu, wszystkie elementy wyposażenia powinny być łatwo dostępne i doskonale działające. Bardzo ważne – oprócz kwestii estetycznych – są też te higieniczne. Łazienka hotelowa musi być nieskazitelnie czysta. Pomóc w tym może takie zaaranżowanie przestrzeni, które ułatwi dotarcie bez problemu do wszelkich zakamarków i zminimalizuje ilość elementów zbierających kurz. Najbardziej praktyczne i najprostsze do utrzymania w czystości jest pokrycie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, które będą wyglądać estetycznie nawet po długim czasie codziennego użytkowania oraz czyszczenia.
Jakie sprzęty muszą znaleźć się w takiej łazience oprócz standardowych urządzeń sanitarnych? Wszystko zależy nie tylko od preferencji inwestora, ale w przypadku obiektów określonej klasy także od prawnego rozporządzenia. To zgodnie z jego zapisami łazienki w obiektach wyższej klasy muszą być wyposażone m.in. w płaszcz kąpielowy czy wagę. Warto zadbać także o kilka istotnych szczegółów, które ułatwią gościom pobyt w hotelu i usprawnią pracę personelu. Zaliczają się do nich m.in. suszarka do włosów zamontowana w łazience, półki na kosmetyki pod prysznicem, wystarczająca liczba wieszaków na ręczniki, dywaniki na podłodze, a także baterie prysznicowe i lustra z regulowaną wysokością. Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego oświetlenia – to właśnie ono tworzy atmosferę, przestronność danego pomieszczenia i definiuje jego przestrzeń. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu punktów świetlnych i dobraniu dobrej barwy światła, całość stworzy przestrzeń do relaksu i odpoczynku podczas aromatycznej kąpieli.
W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdzą się płaskie brodziki idealnie dopasowane do drzwi prysznicowych i kabin typu walk-in. Wyglądają one nowocześnie i elegancko, dzięki czemu w ostatnich latach zyskują coraz więcej zwolenników. Takie rozwiązanie wpisujące się w nurt minimalistycznego designu oferuje firma Sanplast. To nie tylko modna opcja, ale też wygoda dla osób starszych, które ze względu na ograniczenia ruchowe nie mogą korzystać z tradycyjnych wanien czy brodzików prysznicowych. W hotelach zamiast natrysków bardzo często instaluje się też wanny pozwalające na komfortową, relaksującą kąpiel, często jednak wyposaża się je w dodatkowe kabiny nawannowe pozwalające łączyć obie funkcje – wanny i prysznica w jednym miejscu. To jedna z najwygodniejszych możliwości – kabiny nawannowe Sanplast podnoszą funkcjonalność łazienki i sprawiają, że w wyjątkowo efektywny sposób można zagospodarować nawet niewielką przestrzeń.
Mimo mnogości opcji, urządzanie łazienki hotelowej nie musi być trudnym i skomplikowanym zadaniem. Istnieje szereg firm dostarczających na rynek elementy wyposażenia łazienkowego, które posiadają w ofercie produkty dopasowane idealnie do pomieszczeń hotelowych i stworzonych dla wygody nawet najbardziej wymagających gości. Taką firmą jest Sanplast oferujący nie tylko nowoczesny i wysmakowany design, ale i najwyższą jakość – szczególnie istotną w przypadku łazienek, które będą intensywnie użytkowane przez wiele różnych osób.
Nadesłał:
Arni
|
Komentarze (0)