Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Infekcje intymne po basenie - jak im zapobiec?

Pływanie jest jednym z bezpieczniejszych, a równocześnie bardzo przyjemnych sportów. Są jednak pewne aspekty korzystania z kąpieli w basenie, których zwłaszcza kobiety wolałyby uniknąć, a mianowicie - infekcje intymne. Infekcje intymne po basenie - dlaczego?

Co stanowi przyczynę infekcji intymnych po wizycie na basenie? Przecież woda w nim jest regularnie oczyszczana i dezynfekowana? No cóż, rzeczywiście kąpieliska podlegają ścisłym rygorom sanitarnym, jednak ze względu na dużą rotację ludzi i ich nagromadzenie w niecce basenu, nie ma możliwości aby była ona tak czysta jak bieżąca woda płynąca z kranu w naszym domu. W wodzie basenowej znajdują się więc liczne drobnoustroje, takie jak bakterie kałowe - na przykład Escherichia coli, drożdżaki, wirusy, pasożyty, rzęsistek i mnóstwo innych. Nie ma innej możliwości skoro w ciągu jednego dnia kąpie się w niej ogromna ilość ludzi.

Zapobieganie infekcjom

Aby zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom jakimi są infekcje intymne warto przestrzegać kilku zasad. Przebierając się w szatni nigdy nie siadaj bezpośrednio na ławce, zawsze podkładaj swój własny ręcznik. Nie zaleca się również siadać na brzegach basenu. Korzystając z toalet nigdy nie dotykaj bezpośrednio deski sedesowej. Nie stosuj się również do "złotej rady" jaką jest aplikacja tamponu przed wizytą na basenie - chyba że masz okres. Takie metody mogą jedynie pomóc ewentualnym drobnoustrojom wniknąć do organizmu. Przyczyna jest prosta - aplikacja tamponu, a także usuwanie go może spowodować mikrouszkodzenia w błonie śluzowej, które stanowią otwartą bramę dla ewentualnej infekcji.
Infekcje intymne można również ograniczyć poprzez codzienne stosowanie środków myjących do higieny intymnej. W przeciwieństwie do tradycyjnego mydła, mają pH podobne do kobiecej pochwy i nie niszczą jej mikroflory bakteryjnej, która stanowi pierwszą linię obrony przed drobnoustrojami. Okolice intymne umyj też koniecznie bezpośrednio po wyjściu z basenu.

Pozostając w temacie mikroflory bardzo dobrym rozwiązaniem jest profilaktyczne stosowanie preparatów dopochwowych zawierających kultury bakteryjne właściwe dla okolic intymnych, a prócz tego takie substancje jak kwas hialuronowy, witamina E, kwas L-askorbinowy czy inulina. Pomagają one utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH tego środowiska, a tym samym ograniczają infekcje intymne. Obecnie na rynku farmaceutycznym produkty te są dostępne w formie globulek, żelów, kremów, granulatów do sporządzania roztworu, a nawet sprayów. Probiotyki ginekologiczne są również dostępne w formie doustnej, jednak aby uzyskać zadowalające efekty należy je stosować regularnie i w dłuższym okresie czasu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Anetka 2019-04-04 15:43:39

    Ja staram się nie chodzić na basen. raz się nabawiłam infekcji i więcej nie chce. teraz dbam o higienę jak tylko mogę. a to mam 3 ręczniki jedne do włosów, drugi do ciała a trzeci wyłącznie do miejsc intymnych. Zamontowałam sobie na wc deskę myjącą USPA by się podmywać po skorzystaniu z toalety. Publicznych toalet unikam jak ognia, a jak już to nawet nie ma opcji bym siadała na taką deskę.. w życiu


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »