Test1

Test1 test1

test

test test

poprzedni następny

Technologie » Komputery

Innowacje w rozwiązaniu Unified Computing System - łatwiejsze budowanie chmury

Nowe produkty w ofercie rozwiązania Cisco Unified Computing System udostępniają czterokrotnie większą pojemność pamięci i dwukrotnie większą szybkość przełączania, a przy tym pozwalają uprościć zarządzanie w rozbudowanych środowiskach

Unified Computing System™, platformie obliczeniowej trzeciej generacji, realizowanej w modelu fabric computing, pozwalającej rozwiązać te problemy i umożliwiającej firmom szybką reakcję na nowe potrzeby biznesowe, skalowanie centrów przetwarzania danych oraz przyspieszenie wdrażania wirtualizacji i środowiska chmury obliczeniowej.

UCS Manager umożliwia obecnie administratorom systemów informatycznych zarządzanie serwerami stelażowymi oraz kasetowymi (typu rack oraz blade) w ramach wspólnej domeny zarządzania, przy pomocy jednego modułu systemu zarządzania. Ponadto domena zarządzania może obejmować tysiące serwerów znajdujących się w centrach przetwarzania na całym świecie.

Użytkownicy systemu UCS potwierdzają możliwość uzyskania znaczących korzyści operacyjnych i finansowych: wydatki na infrastrukturę zmniejszają się nawet do 30%, czas wdrożenia systemu ulega skróceniu nawet do 90%, wydajność aplikacji wzrasta nawet do 40%, a koszty zasilenia i chłodzenia spadają nawet do 60%.

Najważniejsze informacje:

 

Ujednolicone zarządzanie z wykorzystaniem rozwiązania Cisco UCS Manager

 

Unified Fabric rozwiązanie Cisco UCS Manager ułatwia zarządzanie serwerami stelażowymi oraz kasetowymi w ramach jednej domeny. Jest to pierwszy tego typu system na rynku, który pozwala obniżyć koszty dołączenia serwerów, zapewnia elastyczność wykorzystania zasobów i umożliwia administratorom rozbudowę mocy obliczeniowej centrum przetwarzania danych bez zwiększania jego złożoności.

 

 

Nowe serwery Unified Computing System generacji M3

 

·         Firma Cisco rozszerza ofertę systemów Cisco Unified Computing o jeden serwer kasetowy i dwa serwery stelażowe oparte na najnowszym procesorze Intel® Xeon® E5-2600. Nowe produkty pozwalają usprawnić obsługę zadań obliczeniowych i oferują większą wydajność, elastyczność i efektywność umożliwiającą realizację rosnących potrzeb ośrodków przetwarzania danych. Dzięki większej liczbie rdzeni, pamięci roboczej i pamięci podręcznej o większej pojemności, wewnętrznej pamięci masowej oraz szybszym łączom komunikacyjnym system Cisco UCS z procesorami Intel® Xeon® E5-2600 oferuje najwyższą na rynku wydajność i funkcjonalność, a przy tym charakteryzują się znakomitą efektywnością energetyczną i niskimi kosztami.

 

Wyjątkowa wydajność aplikacji

·         Od momentu wprowadzenia rozwiązań Cisco UCS na rynek w 2009 roku system ten osiągnął rekordowe wyniki w 63 testach porównawczych. Najlepsza na rynku wydajność aplikacji oraz model szybkiego, zautomatyzowanego konfigurowania umożliwiający skrócenie okresu wdrażania aplikacji sprawiają, że platforma UCS jest bardzo skalowalnym rozwiązaniem, które znacznie skraca czas implementacji. To idealna platforma do obsługi baz danych, wielkich zbiorów danych, oprogramowania do wirtualizacji, aplikacji Java, systemów intensywnych obliczeń i usług internetowych. 

 

Wdrożenia rozwiązań Cisco Unified Computing System

Cisco® Cloud Enablement Services w połączeniu z architekturą CloudVerse (uwzględniającą rozwiązania technologiczne ujednoliconego centrum przetwarzania danych: platformę UCS, inteligentne mechanizmy sieciowe i współpracę aplikacji) pozwala klientom konstruować chmury prywatne, publiczne i hybrydowe. Ponad 70% spośród 50 największych dostawców chmur publicznych wykorzystuje platformę UCS.

 

·         Firma Cisco współpracuje także z liderami rynku, takimi jak BMC Software, CA, Citrix, EMC, Hitachi Data Systems, Microsoft, NetApp, Oracle, Red Hat, SAP oraz VMware. Współpraca ta ma na celu rozwijanie takich rozwiązań centrów przetwarzania danych, które ułatwiałyby wdrożenie i zarządzanie infrastrukturą centrum przetwarzania danych i pozwoliłoby obniżyć ryzyko związane z planowaniem infrastruktury oraz przyspieszeniem jej wdrożenia. 

Cytat wspierający:

 

Grzegorz Dobrowolski, dyrektor ds. technicznych w firmie Cisco:

„W roku 2009 firma Cisco zaoferowała platformę Unified Computing System i tym samym jako pierwsza wprowadziła mechanizmy przetwarzania danych oparte na infrastrukturze. Od tego czasu wiele przedsiębiorstw różnej wielkości, z różnych branż i krajów przekonało się o korzyściach biznesowych płynących z zastosowania takiego rozwiązania. Platforma UCS okazała się również idealną infrastrukturą dla środowisk przetwarzania w chmurze — korzysta z niej 74% spośród 50 największych dostawców usług tego typu. Różni klienci w Polsce wśród firm z sektorów finansowego, usług, edukacji, i to zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej, wdrożyli rozwiązania Cisco UCS w celu zwiększenia sprawności działania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych związanych z eksploatacją centrów przetwarzania danych”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jdunin-keplicz@solskibm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »