Dom » Budownictwo

Innowacyjna kotwa Baumit StarTrack Orange – mocowanie płyt styropianowych bez ich dziurawienia

Innowacyjna kotwa Baumit StarTrack Orange – mocowanie płyt styropianowych bez ich dziurawienia
Zobacz więcej zdjęć »
Termoizolacja budynku ma za zadanie ograniczyć straty ciepła budynku, zapewnić optymalną temperaturę i poprawę klimatu wewnątrz pomieszczeń, a także stanowić bezpośrednią ochronę murów przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

By jednak wszelkie prace związane z termoizolacją przebiegały sprawnie i zgodnie z najnowszymi trendami w sztuce budowlanej warto stosować innowacyjne rozwiązania, zapewniające najlepsze rezultaty. Kotwy Baumit StarTrack Orange przeznaczone do montowania płyt styropianowych dają pewność mocowania materiału termoizolacyjnego, eliminują powstawanie mostków termicznych oraz widocznego często na elewacji „efektu biedronki", a także gwarantują oszczędność energii, nakładu pracy i czasu.

Opatentowany przez firmę Baumit system kotew do mocowania płyt styropianowych pozwala na precyzyjny montaż płyt do murów nośnych, o osłabionej warstwie wierzchniej, a także do istniejącego już ocieplenia, zastępując jednocześnie tradycyjne mocowanie kołkami do styropianu, które niszczą płyty styropianowe poprzez ich dziurawienie. Kotwa Baumit StarTrack dostępna jest aż w 5 wersjach, do wyboru i zastosowania w zależności od rodzaju podłoża, na którym będzie stosowana. Kotwę Baumit StarTrack wbija się bezpośrednio do muru nośnego, w uprzednio przygotowane otwory rozmieszczone co 40 cm. Następnie, przed przyklejeniem płyt styropianowych (z naniesioną na nie metodą obwodowo-punktową zaprawą klejowo-szpachlową), nanosi się na kotwę szpachlę. Powstałe w ten sposób połączenia stwarzają stabilne punkty mocowania mechanicznego płyt izolacyjnych bez przebijania termoizolacji tradycyjnymi kołkami, Takie rozwiązanie gwarantuje wytrzymałość połączenia na poziomie nie niższym niż tradycyjne mocowanie, a często wręcz lepszą przyczepność, bo pozbawioną problemów z niewidocznym podłożem przy tradycyjnym kołkowaniu przez styropian.

Klejenie zamiast kołkowania

Kotwa montażowa Baumit StarTrack Orange umożliwia mocowanie materiału termoizolacyjnego bezpośrednio do muru. Płyta styropianowa przyklejana jest na kotwę za pomocą zaprawy klejowo-szpachlowej. Dzięki temu mocowanie termoizolacji odbywa się bez konieczności dodatkowego kołkowania. To rewolucyjne rozwiązanie opatentowane przez firmę Baumit oszczędza czas oraz koszty, jak również podnosi poziom bezpieczeństwa. Kotwy można stosować w systemach ociepleniowych opartych na elewacyjnych płytach styropianowych. Baumit StarTrack Orange zaleca się szczególnie do murów z betonu komórkowego (głębokość kotwienia min. 65mm), a także tych z cegły pełnej i pustaka ceramicznego szczelinowego (głębokość kotwienia min. 40mm). Kotwa Baumit StarTrack Orange została wykonana ze specjalnego, wytrzymałego tworzywa sztucznego, poliamidu, a długość stalowego, nierdzewnego trzpienia mocującego wynosi 88 mm. Kotwy należy umieszczać w odstępach 40 x 40 cm na powierzchni ściany oraz w odległości maksymalnie 10 cm od listwy startowej i krawędzi budynku, czy otworu okiennego. Takie rozmieszczenie kształtuje zużycie na poziomie ok. 6 sztuk na m². Warto podkreślić, że stosowanie innowacyjnych kotew Baumit StarTrack Orange polega na klejeniu, a nie kołkowaniu płyt termoizolacyjnych, które nie są tradycyjnie dziurawione i dzięki temu eliminowane jest powstawanie mostków termicznych. Godnym podkreślenia jest fakt, że kotwienie w ten sposób styropianu eliminuje ewentualny problem widocznych śladów po kołkach na elewacji, czyli tzw. „efekt biedronki". Kotwa montażowa Baumit StarTrack Orange umożliwia wykonanie tak idealnego połączenia pomiędzy ścianą a płytami izolacyjnymi za pomocą zaprawy klejowo-szpachlowej Baumit openContact lub Baumit StarContact White.

Zasady montażu kotew Baumit StarTrack Orange

Podłoże przed montażem warstwy termoizolacyjnej powinno być czyste, nośne i suche, jak również oczyszczone z wykwitów i luźnych zanieczyszczeń. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest naniesienie na ścianę schematu mocowania kołków. Niezwykle pomocny w tym celu będzie sznur do znakowania lub wyznacznik pionu Baumit AnkkerLot. Kotwy należy osadzać w maksymalnych odstępach 40x40 cm, zachowując maksymalny - 10 cm odstęp od pionowej krawędzi budynku oraz 10 cm od profilu cokołowego. Głębokość wiercenia otworów pod kotwy powinna wynosić minimum 10 cm. Kotwy montażowe Baumit StarTrack Orange umieszczane są w przygotowanych otworach, a następnie mocowane poprzez wbicie trzpienia ze stali. Bezpośrednio przed przyklejeniem płyt styropianowych na osadzone kotwy należy nałożyć placki zaprawy o grubości 1-2 cm. Płyty przyklejamy nakładającą zaprawę klejowo-szpachlową metodą obwodowo-punktową, czyli pasmem wzdłuż krawędzi płyty oraz w trzech punktach na jej powierzchni i osadzamy metodą „mokre na mokre", czyli na świeży klej na kotwach.

Kotwa montażowa Baumit StarTrack Orange, karton 300 szt., cena brutto/op. 922,50 zł

Producent: Baumit

www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »