Motoryzacja » Samochody

Innowacyjny system zagłówków nowego Volkswagena Golfa

Innowacyjny system zagłówków nowego Volkswagena Golfa
Zobacz więcej zdjęć »
Przed sześcioma tygodniami nowy Golf otrzymał od Euro NCAP pięć gwiazdek w testach zderzeniowych, teraz przyznano kolejne wyróżnienie dla szóstej generacji tego najpopularniejszego Volkswagena.

Tym razem niezależni eksperci Euro NCAP nagrodzili, montowany seryjnie w nowym Golfie, zoptymalizowany system zagłówków (w skrócie zwany WOKS).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nadwyrężenie okolic szyi i karku podczas wypadków nosi międzynarodową nazwę „whiplash syndrom". Opracowując WOKS Volkswagen stworzył kompleksowy system znacznie zmniejszający ryzyko urazu w przypadku najechania jednego pojazdu na drugi. Dzięki dokładnie zdefiniowanej prędkości hamowania tułowia i głowy udało się uzyskać doskonałe działanie minimalizujące urazy.

Istotną rolę odgrywają specjalne kontury zagłówka i oparcia oraz twardość zastosowanych pianek. Kształt zagłówka został zgłoszony przez Volkswagena o opatentowania. Dużą zaletą tego zoptymalizowanego pod względem geometrycznym i dynamicznym systemu jest fakt, że uzyskano stopień ochrony, który podczas testów znacznie przekroczył wartości biomechaniczne wielu systemów aktywnych.

Już pod koniec października potwierdzona została czołowa pozycja, jaką zajmuje nowy Golf w kwestiach bezpieczeństwa. Uzyskał on 36 z 37 możliwych punktów i otrzymał pięć gwiazdek za ochronę pasażerów. Euro NCAP (European New Car Assessment Program) jest stowarzyszeniem testującym regularnie od 1997 roku samochody pod względem bezpieczeństwa wynikającego z ich konstrukcji. W jego skład wchodzą przedstawiciele europejskich ministerstw transportu, automobilklubów i firm ubezpieczeniowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »