Technologie » Internet

Interakcja w sieci WWW

Interakcja w sieci WWW nie kończy się na formularzach, które stanowią jedną z najpopularniejszych form interakcji. Nowe, zaawansowane cechy WWW dostarczają jeszcze więcej możliwości.

Interakcja to możliwość wymiany informacji pomiędzy użytkownikiem a serwerem WWW. Tradycyjne media, takie jak telewizja, nie są w najmniejszym stopniu interak­tywne. Odbiorca może tylko siedzieć i patrzeć na to, co jest nadawane przez stację TV.

Poza możliwością zmiany kanału, nie masz jednak zbytniej kontroli nad tym, co oglą­dasz. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę możliwości WebTV, usługi umożliwiającej in­teraktywne korzystanie z telewizji oraz zapewniającej dostęp do Internetu i poczty elek­tronicznej, telewizja zyskuje zupełnie nowy wymiar.

Sieć WWW jest z założenia interaktywna; sama czynność wybierania połączenia i prze­chodzenia do innej strony, znajdującej się w zupełnie innym miejscu sieci, jest formą interakcji. Jednakże, oprócz tej prostej interakcji, WWW umożliwia komunikowanie się z ludźmi publikującymi strony oraz z ich odbiorcami.

Tworzone strony internetowe mogą przykładowo zawierać interakcyjne formularze, które mogą wypełniać czy­telnicy. Formularze te posiadają takie elementy, jak pola tekstowe, przyciski radiowe lub proste menu z różnymi obiektami. Kiedy formularz zostaje „wysłany", wpisane informa­cje są przesyłane z powrotem do serwera, z którego pochodzi strona. Rysunek 1.6 poka­zuje przykład formularza ekranowego Wydawnictwa Helion (dzięki niniejszej książce nauczysz się, jak stworzyć taki formularz).

Jako osoba publikująca informacje w sieci WWW, możesz używać formularzy do wielu różnych celów, na przykład:
- aby zebrać opinie na temat własnej strony,

- aby zebrać informacje o czytelnikach swojej strony (dane demograficzne, przeglądowe czy jakiekolwiek inne), takie dane możesz następnie zgromadzić w bazie, tworzyć różnego rodzaju statystyki, w zasadzie możesz z nimi zrobić, co tylko zechcesz,

- aby udostępnić użytkownikom sieci formularz zamówienia produktów czy też innych usług dostępnych w WWW,

- aby tworzyć „księgi gości" i systemy konferencyjne, umożliwiające czytelnikom umieszczanie własnych informacji na Twoich stronach. Tego typu systemy umożliwiają czytelnikom kontakt nie tylko z autorem, ale także z innymi odbiorcami stron.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tworzenie stron internetowych, projektowanie www
http://ppdesignstudio.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »