Technologie » Internet

Internet z wielu perspektyw, czyli konferencja InternetBeta 2009 w Rzeszowie

Internet z wielu perspektyw, czyli konferencja InternetBeta 2009 w Rzeszowie
Zobacz więcej zdjęć »
Już we wrześniu Rzeszów stanie się centrum internetowej Polski. W dniach 23-25 września odbędzie się bowiem w stolicy Podkarpacia konferencja InternetBeta 2009, która ma szansę stać się jednym z ciekawszych wydarzeń w kalendarzu imprez związanych z Internetem w Polsce.

Założenia organizatorów są proste, zebrać w jednym miejscy specjalistów z różnych środowisk związanych z Internetem: biznesu, nauki, edukacji, polityki i organizacji pozarządowych. Patrząc na listę gości i partnerów, jesteśmy zdania, że plan się powiedzie.

W Polsce mamy bardzo dużo interesujących imprez związanych z siecią, jednak każda z nich jest adresowana do innego grona odbiorców: właścicieli i menedżerów największych polskich firm internetowych, pracowników agencji interaktywnych, socjologów, psychologów, politologów, programistów... Brak jest jednak imprezy, która zbierze w jednym miejscu przedstawicieli różnych środowisk. I tak narodził się pomysł na konferencję InternetBeta. A dlaczego „beta"? Bo Internet cały czas się rozwija i chcemy analizować nie tylko stan obecny, lecz przede wszystkim odkrywać przyszłe trendy z różnych perspektyw - mówi Mateusz Tułecki, pracownik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, pomysłodawca i koordynator konferencji InternetBeta 2009.

Organizatorzy zaprosili wybitnych specjalistów nie tylko z Polski, lecz również ze świata. Swój udział zapowiedzieli między innymi Boris Veldhuijzen van Zanten, jeden z najbardziej znanych inwestorów internetowych w Europie czy pracownicy jednej z najbardziej utytułowanych agencji interaktywnych świata Fantasy-Interactive. Oprócz nich wystąpią przedstawiciele różnych środowisk związanych z Internetem z naszego kraju: Edwin Bendyk, Dominik Kaznowski, Jarosław Sobolewski,  prof. Tomasz Szlendak, Arkadiusz Osiak czy prof. Kazimierz Krzysztofek. Organizatorzy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec atrakcji. -Cały czas jesteśmy w kontakcie z innymi gośćmi z zagranicy oraz z Polski, jednak na razie nie chcę zdradzać szczegółów, żeby nie zapeszyć - mówi Tułecki.

W zamyśle organizatorów konferencja ma mieć również charakter naukowy, dlatego planowane jest wydanie recenzowanej monografii dostępnej za darmo on-line z najlepszymi referatami z konferencji. Co ciekawe, dla przedstawicieli środowisk naukowych, akademickich, przewidziana jest inna cena uczestnictwa (550 pln) niż w przypadku środowisk biznesowych (850 pln) co i tak jest niewygórowaną opłatą jak za konferencję organizowaną z takim rozmachem. Dla rejestrujących się po 10 lipca opłata wzrasta, dlatego warto się pośpieszyć.

Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 września w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (http://wsiz.rzeszow.pl/)/. Impreza została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, natomiast partnerem merytorycznym konferencji jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Gazeta.pl również wspiera tą interesującą inicjatywę.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konferencji: http://internetbeta.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »