Firma » Biznes

INVESCO PODPISAŁO FINALNĄ UMOWĘ ZAKUPU GALERII KAZIMIERZ

CBRE wyłącznym doradcą przy transakcji o wartości ponad 180 milionów euro

 

CBRE informuje, że firma Invesco podpisała ostateczną umowę zakupu Galerii Kazimierz w Krakowie.

 

Sprzedającym był Globe Trade Center SA, deweloper i dotychczasowy właściciel Galerii Kazimierz. Firma CBRE reprezentowała w tej transakcji kupującego.

 

Galeria Kazimierz to nowoczesne centrum handlowe, działające od 2005. Na dwóch poziomach galerii znajduje się 140 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne oraz multipleks z 10 salami kinowymi. Kompleks położny jest w atrakcyjnej lokalizacji Krakowa. Prestiżowymi najemcami są m.in. Cinema City, Alma, Empik, Zara, H&M, Reserved, Pure.

 

„Niewątpliwie była to jedna z najważniejszych transakcji inwestycyjnych przeprowadzonych na rynku powierzchni handlowych w 2013 roku. Sektor ten jest nadal bardzo atrakcyjny dla inwestorów.” - powiedział Mike Atwell, Senior Dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

 

 

 

-koniec-

 

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2012), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 37.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »