Dom » Nieruchomość

Inwestycja Via Flora na Chełmie z nową drogą

Develia realizuje na Chełmie drogę publiczną, która połączy ul. Madalińskiego z ul. Ptasią, gdzie powstaje inwestycja Via Flora. Nowy odcinek znacząco usprawni komunikację dla wszystkich mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska. Ukończenie budowy planowane jest na listopad.

Develia kończy prace na swoim odcinku dwukierunkowej drogi, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Madalińskiego, biegnącej do posesji przy ul. Ptasiej 53. Pozostałą część realizuje inna spółka budująca w tej dzielnicy.. Wzdłuż całej długości powstanie oświetlony chodnik oraz zostaną nasadzone drzewa i byliny. Zaplanowano tu także ogrody deszczowe oraz elementy małej architektury.

- W ostatnich latach Chełm zyskał na popularności jako miejsce pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Droga, którą realizujemy przy inwestycji Via Flora w porozumieniu z władzami miasta Gdańska, to nasz wkład w rozwój tutejszej infrastruktury drogowej. Jako Develia dbamy o to, żeby mieszkańcy naszych osiedli mieli zapewniony komfortowy i sprawny dojazd do innych dzielnic miasta. Jesteśmy przekonani, że realizacja łącznika Madalińskiego-Ptasia usprawni lokalną komunikację – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes Develia S.A.

Via Flora to nowoczesne, komfortowe osiedle, które będzie składać się z 4-piętrowych budynków. Zaprojektowano w nich szeroką ofertę mieszkań: od 32-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe lokale o powierzchni 89 m kw. Do mieszkań na parterze przypisane są ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach - balkony. Z najwyższych pięter będzie rozciągać się panorama na okoliczne tereny zielone. Deweloper kładzie nacisk na proekologiczność i energooszczędne rozwiązania – kameralne budynki o prostej, modernistycznej architekturze zostaną zrealizowane i wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów.

Ruch kołowy na osiedlu został ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz racjonalnie rozmieszczonym naziemnym miejscom parkingowym. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicają alejki spacerowe, atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstały ogrody deszczowe z pomostami – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym, bioróżnorodnym otoczeniem.

Lokalizacja inwestycji Via Flora w zielonej części gdańskiego Chełma łączy w sobie zalety dostępu do wielkomiejskiej infrastruktury, dogodnego dojazdu do centrum z mieszkaniem w cichej i spokojnej okolicy. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje sklepów (m.in. Lidl, Biedronka, Kaufland), punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół, przedszkoli oraz przystanków komunikacji miejskiej. Do gdańskiej starówki jest stąd mniej niż 5 km, a drogą krajową nr 91 można szybko dostać się do obwodnicy Trójmiasta. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczo położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem „Augustowska” czy zielonych łąk pobliskiego Jaru Wilanowska.

Ukończenie realizowanych obecnie  etapów inwestycji Via Flora planowane jest na koniec III kwartału 2023 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się już od 9 699 zł za metr kwadratowy.

 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

naprawa apple szczecin
lip jaki serwis w szczecinie pomocy mj apple jest pknity zobacz gorce dyskusje z miasta szczecin
applemobile.pl

Kalendarium

Za 5 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »