Moda » Biżuteria

Jak czyścić biżuterię ze srebra

Jak czyścić biżuterię ze srebra
Zobacz więcej zdjęć »
Srebrna biżuteria nie ma sobie równych. Sprawdza się na każdą okazję, jest ponadczasowa, a do tego niezwykle piękna.

Jednak srebro, podobnie jak każdy inny kruszec, z czasem traci swój blask, pokrywając się osadem czy brudem. Jak dbać o srebro, aby jak najdłużej cieszyć się jego pięknym wyglądem?


Przechowywanie

Z biegiem czasu srebro ulega procesowi oksydacji, czyli w skrócie - na skutek kontaktu z tlenkami siarki pokrywa się ciemnym nalotem. W związku z tym biżuteria srebrna powinna być przechowywana w specjalnych pudełkach jubilerskich. Jest ono szczelne i chroni srebro przed wilgocią. Warto jednak pamiętać, aby nie przechowywać w jednej szkatułce czy pudełku biżuterii wykonanej z różnych kruszców. Poszczególne metale mogą również na siebie oddziaływać.


Czyszczenie srebra
Istnieje kilka sposobów na to, aby przywrócić blask srebrnej biżuterii. Pierwszym z nich jest użycie soli kuchennej. Na mokrą ściereczkę nasypujemy odrobinę soli i delikatnie przecieramy srebro. Uważajmy, aby nie robić tego zbyt mocno, gdyż możemy w ten sposób porysować powierzchnię biżuterii. Inny sposób na czyszczenie srebra przy użyciu soli to przygotowanie z niej roztworu, który wlewamy do naczynia wyłożonego na dnie folią aluminiową. Następnie w naczyniu umieszczamy srebro i pozostawiamy na pół doby.
Kolejny sposób wykorzystuje do czyszczenia srebra colę oraz wódkę. W takiej mieszance należy pozostawić biżuterię na noc. Osad powinien zniknąć.
Starym, sprawdzonym sposobem na nalot na srebrnej biżuterii jest moczenie jej w wywarze z ziemniaków ugotowanych razem ze skórką.

Wiele osób z pewnością zna i stosuje sposób z czyszczeniem srebra pastą do zębów. Nie jest to jednak dobry pomysł, gdyż możemy nieodwracalnie zniszczyć powierzchnię srebra.

Oprócz wyżej wspomnianych sposobów na piękne srebro istnieje również wiele dostępnych na rynku preparatów, płynów czy ściereczek. Bez względu na to, który z tych sposobów wybierzemy, pamiętajmy, aby przed jego zastosowaniem zapoznać się z instrukcją użycia. Jeśli wiesz już, jak dbać o srebro, przejrzyj unikatową ofertę - kolczyki ręcznie robione !Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »