Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Jak dbać o dom gdy dziecko jest alergikiem?

Jak dbać o dom gdy dziecko jest alergikiem?
Zobacz więcej zdjęć »
Alergia na kurz domowy jest jedną z najczęściej występujących. Lekarze są zgodni, że nawet niemowlęta i małe dzieci mogą cierpieć na alergie wziewne. Im więcej roztoczy w kurzu, tym silniejsze mogą być napady alergii.

Same roztocza kurzu nie są groźne. Silnym alergenem jest białko, znajdujące się w ich odchodach. Alergia może powodować katar sienny, migrenowe bóle głowy i skórne wysypki, a nawet astmę. Odchody podrażniają też błony śluzowe układu pokarmowego, co może prowadzić do nieżytu żołądka i dwunastnicy, a także atopowego zapalenia skóry.

Odpowiednia profilaktyka jest podstawowym narzędziem walki z roztoczami. Powinniśmy zapobiegać  rozwinięciu alergii u dziecka, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. Przede wszystkim należy ograniczyć  sprzęty i przedmioty, które są siedliskiem kurzu. Należy też zadbać o odpowiednią temperaturę. Roztocza najbardziej komfortowo czują się w temperaturze 22-28 stopni i przy dużej wilgotności powietrza (70-80 %). Dlatego kilka razy w ciągu dnia należy wietrzyć  pomieszczenia, szczególnie zimą i tuż przed snem.

Dobrze jest też pozbyć się puchatych dywanów na rzecz łatwo zmywalnej powierzchni. Często jednak rodzice nie chcą rezygnować z dywanu w pokoju dziecka, ponieważ dobrze izoluje od zimnej podłogi. Lepiej wówczas jest wybrać niewielki dywan lub wykładzinę o krótkim włosiu.

Wyposażenie pokoju dziecka i wszystkich pomieszczeń, w których często przebywa powinno być jak najprostsze, tak, aby  dało się  łatwo wyczyścić wilgotną ściereczką. Należy zrezygnować  z kotar i ciężkich zasłon. Najlepsze są rolety z tworzywa, które można łatwo  czyścić na mokro. Wszystkie książki i zabawki powinny być przechowywane w  zamkniętych szafkach lub pojemnikach. Dobrze jest ograniczyć ilość pluszaków, bo są trudne w utrzymaniu czystości. Oczywiście nie oznacza to zabrania dziecku ukochanego misia. Dobrze jest jednak wybrać takie zabawki, które można prać w pralce. Można też zabawki wietrzyć  na balkonie w słoneczne letnie dni lub zimą, gdy jest mróz.

Roztocza żywią się złuszczonym naskórkiem, dlatego największym ich siedliskiem jest sypialnia, a zwłaszcza materac i pościel. Materac powinien być lekki, łatwy do zdjęcia i wietrzenia. Raz w miesiącu należy go  przerzucać  na drugą stronę. Najlepiej jest zakupić pościel  przeznaczoną  dla alergików.  Należy pamiętać o regularnym praniu i wietrzeniu i zmienianiu pościeli dziecka. Pościel codziennie rano powinna być chowana do szuflady lub specjalnego pokrowca. Ograniczy to zbieranie się kurzu.

Odkurzanie materaca w pokoju dziecka na sucho, a także zwykłym odkurzaczem daje mierne rezultaty. Część kurzu zostaje ponownie rozpylona po mieszkaniu.                          

Prestiżowa organizacja British Allergy Foundation nagrodziła antyalergiczny i antybakteryjny odkurzacz do łóżek i materacy Raycop. Jest to  rewolucyjne urządzenie posiadające 3 funkcje pomagające skutecznie usuwać roztocza kurzu i bakterie z naszych łóżek. Odkurzacz Raycop w swym działaniu wykorzystuje najnowszą technologię UV-C. Promieniowanie UV-C rozprowadzane przez kanał zamontowany wewnątrz odkurzacza działa bakteriobójczo. Powoduje uszkodzenie DNA roztoczy, bakterii i innych patogenów, a tym samym niszczy ich zdolność do namnażania się i powodowania chorób.

Kolejną cechą odkurzacza Raycop jest funkcja wibracji, która pozwala wydobyć roztocza i inne
mikroorganizmy z głębszych części materacy. Działanie odkurzacza potęgowane jest przez zastosowanie podwójnego filtra antyalergicznego pomagającego zatrzymać roztocza oraz bakterie. Po zdobyciu uznania w wielu krajach  Europy zachodniej, Japonii i USA  to wyjątkowe urządzenie jest już dostępne na polskim rynku.  Skuteczność działania urządzenia Raycop została potwierdzona naukowo.

Warto zadbać o ograniczenie ilości kurzu w mieszkaniu, aby zapobiec  alergii u dzieci. Raycop to inwestycja w zdrowie Twoje  i Twojej rodziny.

Więcej informacji na www.raycop.pl 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna  Pawłowska 

Pawłowska Media  

ul. Wiktorska 108 D m. 125

02-575 Warszawa

tel. 0602 178 731

www.pawlowskamedia.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PawłowskaMedia
http://www.pawlowskamedia.pl

Komentarze (7)

 • avatar
  IzabelaP 2021-04-18 16:43:50

  Musi być bezpiecznie dla dziecka. Usunęłam z domu wszelakie łapacze kurzu. Pokój córki jest urządzony i umeblowany tak, żeby łatwo i szybko można było go posprzątać ale przy tym jest przytulny i kolorowy. Ściany malowałam farbą Magnat Ceramic Care ze względu na jej właściwości zdrowotne. Tworzy powłokę, która nie łapie kurzu.

 • nipsu
  nipsu 2009-11-27 21:27:11

  biedne misie, polarne się z nich zrobią ;)
  a te z Coconti też trzeba zamrażać?

 • deborah83
  deborah83 2009-11-27 20:39:19

  Magda.Mała.Mi -> fajny ten misiek. A przy okazji znalazłam dla siebie fajny prezent- torbę na laptopa. ;)

 • avatar
  Magda.Mała.Mi 2009-11-27 18:03:48

  Wełna jest bezpieczna dla alergików, o ile alergik nie jest uczulony na wełnę.
  Wełna ma w sobie lanolinę, która nie pochłania kurzu i nie jest siedliskiem roztoczy. Dlatego jest wskazana dla naszych kichających maluszków :)

 • tagalog
  tagalog 2009-11-27 12:55:22

  A wełna właśnie nie jest siedliskiem roztoczy??? Stosujemy filtry antyalergiczne do odkurzacza :)

 • avatar
  Magda.Mała.Mi 2009-11-26 20:37:00

  kup na gwiazdkę miśka ze sklepu Coconti (http://www.coconti.com/produkty/39-mis-amante). Jest z wełny, więc nie skutecznie broni się przed kurzem i roztoczami. Idealny dla alergika, o ile alergik nie jest uczulony na wełnę.

 • deborah83
  deborah83 2009-11-26 19:54:53

  Córka mojej siostry jest alergikiem i w ich domu panuje dosłownie błysk. Mała na początku trochę marudziła, bo pousuwali większość maskotek z pokoju. Zdecydowali się też zdjąć dywan, bo był siedliskiem kurzu (ale teraz narzekają, że ciągnie od podłogi). Firanki zamienili na rolety, mają pościel wełnianą. I mrożą na noc te misie, które ocalały. :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »