Firma » Finanse

Jak kontrolowana jest tożsamość klienta firm pożyczkowych w internecie?

Jak kontrolowana jest tożsamość klienta firm pożyczkowych w internecie?
Zobacz więcej zdjęć »
Pieniądze pożyczać możemy od banków, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, od osób prywatnych albo od firm pozabankowych. Szerokie możliwości pozyskania zewnętrznych środków finansowych sprawiają, że można sfinansować tym samym dowolne cele.

Prostym sposobem na pożyczanie pieniędzy jest skorzystanie z oferty pożyczek online. Bez wychodzenia z domu firmy pożyczkowe udzielają szybkich pożyczek swoim klientom. Skąd jednak takie podmioty wiedzą, czy osoba wnioskująca o pożyczkę jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje? Sprawdźmy sposoby weryfikacji tożsamości klienta przy udzielaniu pożyczek przez internet.

Przelew na symboliczną kwotę

Popularnym sposobem na weryfikację tożsamości klienta ubiegającego się w trybie online o pożyczkę w firmie pozabankowej jest wykorzystanie prostego przelewu bankowego. Nazywany jest on przelewem weryfikacyjnym, który w stosunkowo prosty i szybki sposób rozwiewa wątpliwości co do tożsamości potencjalnego pożyczkobiorcy.

Przy ubieganiu się pożyczki przez internet, klienci najczęściej nie okazują żadnych dokumentów tożsamości,  a nawet gdyby, to są to zeskanowane lub sfotografowane dokumenty przesłane pocztą elektroniczną. Na tej podstawie pożyczkodawca nie jest w stanie stwierdzić, czy osoba wnioskująca o zobowiązanie jest tą samą osobą, której dane widnieją we wniosku i w dokumentach. Dlatego sposobem na zweryfikowanie tego jest przelew na kwotę symboliczną - zwykle 1 grosz lub 1 zł, jaki klient po wysłaniu wniosku o pożyczkę musi wykonać z konta zarejestrowanego na jego dane, na numer rachunku wskazany przez pożyczkodawcę.

Aby móc otrzymać wypłatę pożyczki online w stosunkowo krótkim czasie, warto wykonać przelew bankowy na rachunek firmy pożyczkowej w tym samym banku, w którym i klient ma swoje konto. Jeśli dane umieszczone we wniosku o pożyczkę i w przelewie z bankowości elektronicznej są takie same, weryfikacja przebiega poprawnie i pożyczka pozabankowa może zostać udzielona, o ile nie zachodzą żadne inne przeszkody w tym zakresie.

Jak wykonać przelew weryfikacyjny?

Pod względem technicznym wykonanie przelewu weryfikacyjnego jest bardzo proste. Chcąc otrzymać pożyczki pozabankowe, należy przelać na wskazane konto bankowe pożądaną kwotę pieniędzy - powinna być symboliczna. Ważne jest, aby w tytule przelewu wpisać odpowiednie informacje - zwykle będą to dane wniosku czy aplikacji o pożyczkę, a także numer umowy pożyczki. Przelew jest często równoznaczny z potwierdzeniem rejestracji w serwisie pożyczkowym i wyrażeniem zgody na warunki umowy pożyczkowej.

Weryfikacja bez przelewu bankowego

W niektórych firmach pozabankowych, które mają w swojej ofercie szybkie pożyczki przez internet, istnieje możliwość zaciągnięcia takich zobowiązań bez weryfikacji za pomocą przelewu bankowego. Nie oznacza to jednak, że klient nie jest w żaden inny sposób weryfikowany pod względem swojej tożsamości.

Można skorzystać z chwilówek bez przelewu weryfikacyjnego, za to ze skontrolowaniem tożsamości klienta za pomocą odpowiednich, dedykowanych aplikacji:

·         Kontmatik,

·         Instantor,

·         KontoConnect.

Wszystkie mają jeden cel - natychmiastową weryfikację tożsamości klienta ubiegającego się o pożyczkę przez internet, bez potrzeby przelewania opłaty weryfikacyjnej. Jak działają? Otóż każdy, kto zechce skorzystać z takiej aplikacji, będzie zobowiązany podać swoje dane do zalogowania się do systemu bankowości elektronicznej - loginu i hasła. Tu jednak pojawia się pewien problem, ponieważ są to dane poufne, których nigdy i nikomu nie powinno się udostępniać.

Aplikacje służące do weryfikacji tożsamości pożyczkobiorców są jednak solidne zabezpieczone i nie gromadzą danych klientów. Po skontrolowaniu tego, do kogo właściwie należy konto, aplikacja wylogowuje się z konta klienta i nie zapisuje tych danych – „zapomina” o nich.

Z aplikacji Instantor korzystają takie firmy pożyczkowe jak ExtraPortfel, Credilo, Wandoo, Ferratum, LendOn, MoneyMan, Zaplo, Chwilówkomat itp. Instantor nie dość, że sprawdza, czy konto podane w procesie rejestracji klienta jest rzeczywiście jego własnością, to również potwierdza zdolność kredytową, poprzez uzyskanie wglądu do operacji bankowych z ostatnich 12 miesięcy.

Aplikacja KontoConnect działa w ten sposób, że z poziomu strony internetowej pożyczkodawcy klient zostaje przeniesiony w trakcie wnioskowania o pożyczkę do aplikacji, w której wybiera swój bank z listy rozwijanej i loguje się na swoje konto bankowe. Aplikacja ta sprawdza dane klienta, ale nie ma wglądu w stan konta i w listę transakcji na rachunku. Korzystają z niej pożyczkodawcy SuperGrosz, Wonga, Miloan czy Monedo Now.

W użyciu jest też usługa Kontomatik, w której klient firmy pożyczkowej nie podaje swoich danych w aplikacji, a po prostu w czasie składania wniosku loguje się w tradycyjny sposób na konto bankowe, a firma pożyczkowa porównuje dane bankowe z tymi, jakie klient wpisał we wniosku. Z usługi Kontomatik korzysta m.in. Halopożyczka i Fellow Finance.

Pożyczka po weryfikacji

Jeśli system firmy pożyczkowej pozytywnie nas zweryfikuje, to otrzymamy wnioskowaną kwotę. Środki pojawią się na naszym koncie nawet tego samego dnia. Niestety, ale przy negatywnej weryfikacji zazwyczaj nie poznamy jej przyczyny. Wszystko odbywa się najczęściej całkowicie automatycznie. Możemy wtedy spróbować zrobić to samo za jakiś czas.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

 • avatar
  ~oewonga 2018-08-03 15:10:42

  Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
  - Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
  - Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
  - Komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga.pl

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


pożyczki gotówkowe prywatne
dam pożyczkę oferty pożyczek uwaga administracja nie odpowiada za ogłoszenia zamieszczane przez użytkowników forum
udziele-pozyczki-prywatnie.pl

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »