Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak naprawić skórę po słońcu?

Jak naprawić skórę po słońcu?
Zobacz więcej zdjęć »
Zbliża się sezon wycieczek do ciepłych krajów, a także opalania się w Polsce, nad morzem, jeziorem czy po prostu w ogródku. Mimo, iż opalenizna wyszła już z mody, nadal wiele osób zagrożonych jest skutkami nadmiernego słońca.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W walce z oparzeniami, przesuszeniem czy utratą elastyczności skóry, pomocne są kremy, jak i zabiegi w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych.

Niemodna opalenizna.

Jeszcze 10 lat temu mahoniowy odcień skóry był pożądany nie tylko przez kobiety, ale również mężczyzn. Dowodem na to były oblegane solaria, których ilość niemal dorównywała ilości sklepów spożywczych. Dziś nadmierna opalenizna nie kojarzy się z atrakcyjnym wyglądem, ale ze starzeniem się skóry. Obecnie opalamy się głównie podczas letniego urlopu, a solariów pozostało niewiele. Wpływ na to ma większa świadomość Polaków, która wzrosła również dzięki gwiazdom z pierwszych stron gazet, promujących "porcelanową" cerę.

Skutki nadmiernego opalania.
Gdy skóra wystawiona jest zbyt długo na działanie ostrego promieniowania może dojść do oparzenia:
1. Pojawia się obrzęk i ostre zaczerwienienie, czyli tzw. rumień. Skóra wówczas piecze, boli, pokrywa się pęcherzami, niekiedy towarzyszy temu wysoka gorączka.
2. Następuje przesuszenie skóry, do tego stopnia, że zanika jej elastyczność, powstają strupy i siateczka rozszerzonych naczyń krwionośnych. Skóra staje się sucha, szorstka i mało elastyczna, z głębokimi zmarszczkami.
3. Pojawia się elastoza polegająca na zaburzeniu syntezy białek, które odpowiedzialne są za prawidłową budowę włókien sprężystych.
4. U niektórych osób pojawia się nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, zwane uczuleniem na słońce.
5. W skrajnych przypadkach dojść może do rozwoju nowotworu skóry, a nawet do złośliwego raka, czyli czerniaka. Niestety, zachorowań jest coraz więcej.

Składniki zalecane po opalaniu.
Po wystawieniu się na ostre słońce lub zbyt częstym opalaniu w solarium, korzystać należy ze składników, które łagodzą skutki promieniowania jak:
1. Mocznik i alantoina
Kremy, które je zawierają nie tylko nawilżają, ale również koją podrażnienia i zaczerwienienia, wygładzają naskórek i zapobiegają jego złuszczaniu.
2. Witaminy A, E i C
Wskazane są również kosmetyki, które je zawierają. Witaminy te są przeciwutleniaczami, które neutralizują wolne rodniki, dzięki czemu hamują proces starzenia się skóry.
3. Kwas hialuronowy, woda termalna, koenzym Q10, olejki
To składniki wchodzące w skład masek regenerujących, które pomagają skórze spieczonej słońcem.

Po opalaniu stosować można krem RadioProtect, który zawiera ekstrakt z:
Ostropestu plamistego (silybina).
Jego nasiona odznaczają się zawartością aż 80% sylibin. Zawarte w nim bioflawonoidy "zmiatają" wolne rodniki, które działają na komórkę z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Poprzez hamowanie aktywności hialuronidazy, uszczelniają i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Dlatego zapobiegają krwawieniom czy wybroczynom. Ochrania zdrowe komórki skóry, a niszczy uszkodzone przez promieniowanie UVA i UVB.

Rdestu japońskiego (resweratrol).
Zawarty w tej roślinie resweratrol, podobnie jak silybina, jest antyoksydantem, który zapobiega powstawaniu wolnych rodników i nadtlenków. Przeciwdziała zmianom zwyrodnieniowym tkanki (nabłonkowej i łącznej) naczyń krwionośnych. Oprócz tego wyciąg z rdestu japońskiego przyspiesza gojenie ran na błonach śluzowych i skórze, a także zapobiega obrzękom i wysiękom.

Preparat, który został opracowany przez polskiego farmaceutę, zawiera także pantenol, oliwę z oliwek, skwalen i glicerynę. Koi i łagodzi podrażnienia skóry, które wywołane zostały promieniowaniem słonecznym. Zmniejsza uczucie gorąca i pieczenia, łagodzi zaczerwienienia skóry. Dzięki nawilżeniu i natłuszczeniu, pozostaje ona gładka, elastyczna i jędrna. Aby doprowadzić skórę do pełnego zdrowia, powinno się stosować go kilka razy dziennie, szczególnie zaś na noc, gdyż w tym czasie skóra najlepiej się regeneruje.

Gdy kremy nawilżające nie pomagają.
Nawilżanie kremami może nie przynieść wystarczającego efektu w sytuacji, gdy skóra jest:
- "spalona" podobnie jak po radioterapii
- tak sucha, że aż się marszczy (cienka i wiotka). To skutek zaniku naturalnych włókien kolagenowych, redukcji tkanki podskórnej i naturalnej podściółki tłuszczowej.

Wówczas konieczna jest pomoc specjalistów np. z zakresu dermatologii estetycznej:
- podawanie pochodnych witaminy A, które m.in. stymulują procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych i hamują aktywność enzymów niszczących kolagen
- mezoterapia i hydrobalans, podczas których wprowadza się pod skórę kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy krzemionkę. Pobudzają one komórki do produkcji kolagenu i elastyny.

Plamy i piegi.

Jednak silne promieniowanie słoneczne i zbyt częste korzystanie z solarium nie tylko wysusza, ale także powoduje pojawienie się brązowych plam i piegów, które trudno usunąć. Nie pomoże wtedy ani sok z cytryny, ani z ogórka. Dlatego stosować trzeba kremy, które zawierają hydrochinon i retinoidy.

Bardziej skuteczne, jednak czasochłonne, kosztowne i niekiedy bolesne, są zabiegi w gabinecie kosmetycznym i dermatologicznym. Mowa o głębokim złuszczaniu naskórka kwasem glikolowym lub kojowym (chemabrazja), a także o ścieraniu mechanicznym warstwy rogowej naskórka (mikrodermabrazja). Ostatnio do likwidowania przebarwień skóry używa się także lasera.

Link do strony dedykowanej produktowi http://radioprotect.eu/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »