Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak obniżyć cholesterol LDL?

Cholesterol jest naturalnie produkowanym przez nasze ciało czynnikiem budulcowym w organizmie. Dzięki niemu możliwe jest budowanie błon komórkowych, hormonów steroidowych oraz kwasów żółciowych.

 Jest to składnik niezwykle istotny dla poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Problem zaczyna się w momencie, gdy jest go w organizmie za dużo.
 
Cholesterol w organizmie
 
Cholesterol w naturalny sposób istnieje w naszym organizmie głównie za sprawą wątroby, w której to jest produkowany. Dodatkowo dostarczany jest razem z pożywieniem, co często jest źródłem kłopotów związanych ze zbyt dużą jego ilością np powstawaniem blaszek miażdżycowych w tętnicach, będących źródłem chorób układu krążenia.
Cholesterol LDL jest nazywany "tym złym cholesterolem", ponieważ to właśnie on odpowiada przy zbyt dużym stężeniu, za wszystkie negatywne działania na organizm. Drugi typ cholesterolu HDL odpowiada za redukcje LDL, jednak jego możliwości są ograniczone i przy stałym naporze dostarczanego z pożywieniem złego cholesterolu, konsekwencje zdrowotne są nieuniknione. W skrajnych przypadkach zbyt duża ilość cholesterolu może powodować stany zagrażające życiu.
 
Jak obniżyć cholesterol?
 
Kluczową czynnością w przypadku zbyt wysokiego cholesterolu jest zmiana nawyków żywieniowych i zastosowanie odpowiedniej diety.  Produkty które powinny zostać ograniczone to: mięso wołowe i wieprzowe, sery, masło, słodycze, fast foody i innego typu przetworzona żywność.
Dieta na wysoki cholesterol powinna składać się w główniej mierze z warzyw i owoców. Dozwolone jest spożywanie drobiu i ryb morskich. Po za tym w diecie powinny znaleźć się produkty bogate w błonnik, ponieważ za sprawą jego działania przyśpieszona zostaje przemiana materii, a co za tym idzie usuwanie z organizmu szkodliwych substancji.
Przygotowywane potrawy powinny być przyrządzane na parze, poprzez pieczenie lub gotowanie. Produkty smażone powinny zostać całkowicie usunięte z jadłospisu.
 
Sprawdź również: policosanol działanie
 
Jak działa policosanol?
 
W walce ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu LDL oprócz odpowiedniej diety, bardzo pomocny jest policosanol. Jest to mieszanka słodkich ziemniaków, alkoholi tłuszczowych i pszczelego wosku, która niezwykle skutecznie wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
Policosanol z powodzeniem może być stosowany również u osób zdrowych, jako suplement diety np. wspomagający układ trawienny lub jako działanie profilaktyczne przeciwko zwiększonemu poziomowi cholesterolu, ponieważ posiada on właściwości usprawniające działanie układu krążeniowego i zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep ekologiczny
http://www.ekoplace24.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »