Firma » Finanse

Jak przyspieszyć płatność za wystawioną fakturę?

Rezygnacja z ciepłej etatowej posady na rzecz założenia własnej działalności gospodarczej to w naszym kraju proces, z którym możemy spotkać się coraz częściej. Czytając Global Entrepreneurship Monitor 2013 Global Report nie powinno nas to jednak dziwić. Dlaczego?
Otóż wyniki raportu pokazują, że przedsiębiorcy odczuwają większe zadowolenie z życia oraz wykazują większą satysfakcję zawodową aniżeli pracownicy najemni. I choć Polacy przez lata zdążyli przyzwyczaić się do wygodnego etatu, blisko 17% z nas deklaruje chęć założenia własnej firmy w przyszłości. Ale czy młodzi mikroprzedsiębiorcy znają wszystkie możliwości jakie oferuje im rynek i czy wiedzą, kiedy i w jaki sposób z nich skorzystać?

Jednoosobowa działalność gospodarcza ma jedną podstawową cechę - prowadząc ją sam jesteś sobie szefem, a co za tym idzie - odpowiadasz za jej kondycje finansową. Tam gdzie zwolennicy etatu mogą widzieć zagrożenia, przedsiębiorcy często dostrzegają korzyść. Zarządzając portfelem swojej firmy mają bowiem szansę na dokonanie zakupów, które pomogą rozwinąć skrzydła i zyskać nowych klientów. Dla freelancera, którego podstawową działalnością jest tworzenie grafiki, taką inwestycją będzie zakup nowego komputera będącego podstawowym narzędziem pracy. Osobie, której praca opiera się na usługach księgowych, być może nowy program do księgowania pozwoli na optymalizację pracy
i zaoszczędzenie czasu. Mówiąc wprost - To Ty zarządzasz portfelem swojej własnej firmy
i wiesz najlepiej co poprawiłoby komfort i wydajność Twojej pracy. Przede wszystkim natomiast to Ty decydujesz, na co i kiedy wydasz zarobione pieniądze.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zarządzanie swoją firmą to nie tylko wypatrywanie obszarów rozwoju, ale także dbałość o jej płynność finansową. Pilnujesz terminów, opłacasz składki, podatki, przewidujesz wydatki związane z bieżącą działalnością... wiesz, że systematyka i rozwaga w zarządzaniu firmowym kontem zazwyczaj pomagają. Co jednak w sytuacji, kiedy zaczynasz współpracę z klientem wymagającym długich terminów płatności? W najlepszym razie sięgasz po oszczędności, które pomogą Ci przetrwać słabszy okres. W najgorszym - możesz narazić swoją firmę na zator, który w konsekwencji uniemożliwi Ci sprawne prowadzenie działalności.
Jaką ofertę możesz więc znaleźć na rodzimym rynku? Jednym z rozwiązań jest sprzedaż faktur przed terminem wymagalności. Jest ono skierowane stricte do mikro i małych firm, które (z różnych względów) nie mogą lub nie chcą czekać aż kontrahent zapłaci za wykonaną usługę. Załóżmy, że jesteś przedsiębiorcą, który chce skorzystać z ograniczonej czasowo promocji na zakup potrzebnego do pracy sprzętu, ale oferta kończy się zanim Twoje konto zostanie zasilone przez klienta. Dobrym przykładem będzie też nadchodzący termin opłacenia składek ZUS lub podatku w chwili, gdy Twój portfel świeci pustkami, a data płatności na fakturze przypada za 30 dni. Właśnie w takich sytuacjach właściciele jednoosobowych działalności mogą skorzystać z systemu transakcyjnego EGB Finanse i sprzedać za pomocą platformy internetowej fakturę nawet w dniu jej wystawienia. Dzięki temu należną zapłatę otrzymują na długo przed terminem wymagalności wynikającym z faktury. Internetowy system umożliwia dokonanie sprzedaży w każdej chwili i z każdego miejsca, w którym jest dostęp do sieci. Transakcja przebiega szybko i, co najważniejsze, błyskawicznie zasila firmowe konto.

Jeżeli spotkałeś się jako mikroprzedsiębiorca z którąś z sytuacji opisanych powyżej wiesz doskonale, że wcześniejsze otrzymanie pieniędzy za wykonaną usługę, nawet w kwocie pomniejszonej o niewielki procent, daje bufor bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w momencie, w którym Twoja płynność finansowa może być zagrożona, lub też wtedy, kiedy istnieje potrzeba dokonania atrakcyjnego cenowo zakupu, o którym myślałeś wcześniej, ale nie było Cię na niego w danej chwili stać.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EGB Investments SA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »