Zdrowie » Ciało

Jak rzucić palenie?

Sporo osób jest uzależniona od palenia papierosów, każdy musi sobie sam, indywidualnie poradzić z nałogiem. Badania pokazują że ok. 80 procent osób, chciałoby zaprzestać palenia, jednakże wychodzi to jedynie jednej osobie na dwadzieścia palących.

Rzucanie palenia nie jest łatwy i przyjemny. Bardzo ważna w tym wszystkim jest  motywacja, bez niej dowolne wsparcie od strony bliskich nie da zamierzonych rezeltutatów. Jeżeli Twa motywacja opiera się wyłącznie na prośbach przyjaciół, lekarza czy innych osób, to szansa na odniesienie sukcesu maleje prawie do zera. To Ty, musisz znaleźć w sobie chęć rzucenia palenia!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Silna motywacja to podstawa w rzucaniu palenia
Śmieszą Cię zdania typu „Nie pal, umrzesz zdrowszy”. „Palę, bo w życiu mam mało przyjemności”? Jeżeli tak, to znaczy, iż jeszcze nie nie jesteś gotowy. Są też osoby, które lubią swój nałóg, są takie, które zauważają swe problemy zdrowotne i chcą odstawić papierosy. Bezwzględnie w tej podróży powinno się znaleźć swój własny, osobisty powód, nie taki, jaki wskazują nam inni.
Jeżeli rzeczywiście ktoś ma zamiar rzucić palenie, wystarczy zadać mu jedno proste pytanie. Kiedy? Jeżeli wyznaczył sobie jakąś konkretną date, to rzeczywiście może wskazywać że tego chce, jeżeli powie iż w przyszłości, to nie jest gotowy. Na starcie rzucanei palenia jest ciężkie, jednak każde 24 godziny, każdy dzień bez papierosa to Twój malutki sukces, który może doprowadzić Cię do całkowitego rzucenia papierosów. Nie możesz się szybko poddać, nie poddawaj się zbyt szybko, częste próby, prowadzą do sukcesu!

Samokontrola
Genialnym pomysłem jest notowanie o której, w jakich sytuacjach a także jakie odczucia towarzyszyły Ci kiedy sięgnąłeś po papierosa. Notuj w ten sposób każdego wypalonego szluga. Obserwuj ile sztuk wypalasz, o jakich porach, a także w jakich momentach. Ta analiza zapewne pokaże, że nagminnie sięgasz po papierosa rutynowo, podczas przerw w pracy lub dlatego że znajomy idzie zapalić.

Jeżeli sam nie jesteś w stanie sobie poradzić, weź udział w warsztatach lub skorzystaj z pomocy coacha. WIęcej na; Rzucanie palenia wrocław



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Medycyna Stylu Życia
http://instytutstyluzycia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »