Społeczeństwo » Społeczeństwo
Jak unikać objawów choroby lokomocyjnej?
Pozostaje walka z objawami, ewentualnie próba jej uniknięcia, poniżej zamieszczam dwa przykłady jak można to zrobić.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zjeść lekką przekąskę
Dzięki temu uda się zapobiec, sprzyjającym chorobie lokomocyjnej, skurczom żołądka, które w konsekwencji mogą doprowadzić do mdłości i wymiotów. Należy także wykluczyć spożywanie wszelkich słodyczy i słodkich, gazowanych napojów, które sprzyjają niestrawności, bo ta, jak udowodniono naukowo, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej. Jeżeli stajecie się taka osoba staje się głodna warto zaproponować mu bułkę lub orzeźwiający owoc, np. jabłko lub winogrona albo banany.
Postoje
Najczęściej wszelkie objawy choroby lokomocyjnej pojawiają się dopiero po pierwszych 30 minutach podróży. Lepiej więc zatrzymać się i uniknąć mdłości czy wymiotów niż potem w nerwach i pośpiechu ratować sytuację. Uwierzcie mi na słowo. Pamiętajcie też, że każdy postój oznacza dla organizmu możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza, a co za tym idzie zrelaksowania się przed dalszą jazdą. Dobrym sposobem jest położenie się na wznak i zamknięcie oczy. Już nie raz na własnej skórze przekonałam się, że to naprawdę pomaga.
Szczególnie drugi pomysł wydaję się bardzo ciekawy, na autostradach często są co kilkadziesiąt minut przystanki, korzystajmy z nich. Przy drogach stacje benzynowe. Zatrzymajmy się na chwilę odetchnijmy.
Zobacz więcej
Nadesłał:
karollrym
|
Komentarze (0)