Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak wspierać serce na wielu wymiarach?

Gdy dzieci są już samodzielne i nie wymagają stałej opieki, znów macie czas, który można poświęcić na wspólne pasje, aktywność fizyczną. Właśnie teraz przeżywacie „drugą młodość”. Warto więc zadbać o serce, by jego stan nie był ograniczeniem w realizacji planów.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2012 roku przez firmę badawczą IPSOS Marketing, szacuje się, że magnez stosujemy najczęściej z powodu stresu, np. w pracy (35%), czy kiedy pijemy dużo kawy lub herbaty (32%). O spożywaniu magnezu w kontekście zdrowia serca myśli jedynie 9% Polaków. Przyglądając się jednak preferencjom w podziale na wiek okazuje się, że troska o serce to istotny czynnik skłaniający do stosowania magnezu dla 26% osób starszych (średnia wieku 53 lata). Zdają sobie bowiem sprawę ze swojej kondycji i nie czekają aż dolegliwości się nasilą. Działają profilaktycznie, by problemy zdrowotne nie ograniczały ich w realizacji planów[i].

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Poziom magnezu w organizmie spada wraz z wiekiem…

Nikt z nas, bez względu na wiek, nie lubi rezygnować z ulubionych aktywności. Faktem jest jednak, że z wiekiem nasz organizm zmienia się. Zmiany te prowadzą m.in. do zaburzeń przyswajalności magnezu, jednego z najbardziej istotnych jonów dla człowieka, który wpływa m.in. na prawidłową pracę mięśnia sercowego[ii]. Abyśmy więc mogli jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją, trzeba o nią odpowiednio zadbać.

Mógłbym wymienić wiele czynników wpływających na spadek magnezu wraz z upływającymi latami, ale wniosek jest zawsze jeden – bez niego organizm, w tym szczególnie układ sercowo-naczyniowy, nie funkcjonuje prawidłowo. W związku z rosnącą liczbą chorób układu sercowo-naczyniowego, kończących się poważnymi powikłaniami lub nawet śmiercią, konieczne jest nie tylko ich leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie im[iii]mówi dr n. med. Piotr Gryglas, kardiolog i hipertensjolog.

Osoby narażone na niedobór magnezu powinny rozważyć jego suplementację. Pierwiastek ten jest trudno przyswajalny z diety i niełatwo dostarczyć go w odpowiednich ilościach w ramach spożywanych posiłków.

Dlaczego serce potrzebuje magnezu?

Serce pracuje bez przerwy, przepompowując ponad 7 tys. litrów krwi w ciągu jednego dnia – ma więc duże zapotrzebowanie na energię. To właśnie magnez pomaga w wykorzystaniu niezbędnej energii z glukozy i związków tłuszczowych. Ma on też udowodnione działanie zmniejszające ryzyko choroby niedokrwiennej serca oraz zawału mięśnia sercowego[iv]. Dlaczego jest tak ważny dla układu sercowo-naczyniowego? Jakie mogą być konsekwencje niedoboru magnezu”?

  • Niedobór magnezu jest jednym z ważnych czynników wpływających na powstawanie nadciśnienia tętniczego[v].
  • Przyczynia się również do rozwoju miażdżycy6.
  • Negatywnie wpływa na rytm serca5.

 

Prawidłowe funkcjonowanie serca nie jest więc możliwe bez magnezu. Skoro już jest nam potrzebny, to na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Warto pamiętać, że dostępne preparaty różnią się między sobą pod względem przyswajalności. Badania dowodzą, że najlepiej przyswajalne są sole organiczne magnezu, a zwłaszcza cytrynian oraz mleczan magnezu. Wchłanianie się tego pierwiastka wspomaga też witamina B6[vi][vii]. W przypadku wspierania serca istotne są również dodatkowe składniki. To właśnie one odróżniają dany preparat od „zwykłego” magnezu.

Wsparcie serca na 5 wymiarach

Preparatem magnezowym przeznaczonym dla osób, które chcą wesprzeć pracę swojego serca jest suplement diety Magne-B6 Cardio. Nie jest to „zwykły” magnez. Dzięki kombinacji pierwiastków i substancji wspiera organizm na 5 wymiarach:

·         Wysoce przyswajalny magnez w formie cytrynianiu magnezu wspomaga funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego[viii]

·         Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi

·         Witamina B6 pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek

·         Witamina B1 przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego serca

·         Głóg przyczynia się do zwiększenia przepływu tlenu i poprawy krążenia obwodowego krwi[ix]

 

Magne-B6 Cardio jest przeznaczony przede wszystkim dla osób:

·         Po 40. roku życia

·         Z epizodami kołatania serca

·         Doświadczających pierwszych objawów nadciśnienia (nieleczonego)

·         Z nadwagą

·         Palących papierosy

 

Warto wspomnieć, że Magne-B6 Cardio to suplement diety produkowany według tych samych standardów co leki, dzięki czemu mamy pewność, że jego jakość i bezpieczeństwo stosowania są potwierdzone w badaniach[x].

Uśredniona cena detaliczna suplementu diety Magne-B6 Cardio: 20,67 PLN



[i] Raport Sanofi-Aventis, Preparaty magnezowe, Ipsos Marketing, styczeń 2012. Metodologia badania: n=506, próba miejska, osoby, które w ostatnich 3 miesiacach używały preparaty magnezowe, 75% kobiety, 25% mężczyźni, wiek 20-60 lat.

[ii] Barbagallo M. et al., Magnesium homeostasis and aging. Magnesium Research 2009; 22 (4): 235-46

[iii] Xinhua Qu et al., Magnesium and the Risk of Cardiovascular Events: A Meta-Analysis of Prospective Cohort Studies. PLOS ONE 2013; 8(3): e57720.

[iv] Gwiazdowska M.: Rola magnezu w organizmie człowieka. Świat Medycyny i Farmacji 2013, 30-36.

[v] Ohira T. et al., Serum and Dietary Magnesium and Risk of Ischemic Stroke, The Atherosclerosis Risk in Communities Studies. Am J Epidemiol 2009; Vol. 169, No. 12

[vi] Paul-Samojedny M., Samojedny A., Wyszyńska Z. Pierwiastek życia – magnez, tak – ale jaki? Świat Medycyny i Farmacji 2011; 8(125)

[vii] Woroń J.: Preparaty magnezu w profilaktyce i terapii – jak dokonać racjonalnego wyboru. Terapia. Reprint z nr 12 (282), Grudzień 2012, 3-5

[viii] Ranade V.V., Somberg J.C. Bioavailability and Pharmacokinetics of Magnesium After Administration of Magnesium Salts to Humans. American Journal of Therapeutics; 8: 345-357.

Opisy funkcji składników preparatu Magne-B6® Cardio zostały przygotowane w zgodzie z ROZPORZĄDZENIEM KOMISJI (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r.

[ix] http://registerofquestions.efsa.europa.eu/roqFrontend/?wicket:interface=:1::::, claim nr EFSAJ2010;8(2):1469; 2014-04-25,

[x] Dyrektywa Komisji 2003/94/WE z dnia 8 października 2003 r., regulująca proces produkcji produktów leczniczych, do której Sanofi-Aventis Sp. z o.o. stosuje się również w procesie produkcyjnym suplementu diety Magne-B6® Cardio, Certyfikat GMP oraz ISO 14001

 

PL.MAC.14.05.01



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nepentes

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »