Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Jak wybrać najlepsze przedszkole dla swojej Pociechy?
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pierwszym dylematem jest: przedszkole prywatne, czy przedszkole państwowe. Oczywiście znaczącym argumentem w tej kwestii mogą być koszty. Jednak co z jakością? Niestety nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Może zdarzyć się bardzo dobre przedszkole publiczne, jak i drogie, ale bardzo słabe przedszkole prywatne. Państwowe placówki na pewno oferują lepiej wykształconą kadrę, choć nie oznacza to, że wychowawcy w przedszkolach prywatnych są słabymi specjalistami. Natomiast pewnym jest, że placówki prywatne oferują bardziej bogatą ofertę, jeśli chodzi o profile przedszkoli, które rozwijają dane umiejętności i predyspozycje dzieci. W przedszkolach publicznych z reguły możemy liczyć jedynie na realizowanie podstawowego programu. Co zatem powinno być dla nas najważniejsze kiedy podejmujemy decyzję?
Wskazówki, które pomogą przy wyborze idealnego przedszkola:
- Przy odwiedzinach placówki należy zwróć uwagę na jakość wyposażenia tego miejsca. Sprawdzić w jakim stanie są zabawki, meble, czy ogródek jest odpowiednio zabezpieczony. To bardzo ważne, bo o ile dodatkowe udogodnienia są cenne, to bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze!
- Warto zapytać o plan dnia realizowany w przedszkolu i godziny posiłków, drzemki, zabaw itd. - czy taki tryb dnia będzie odpowiadał maluchowi i czy rodzic właśnie tego oczekuje? Należy rozeznać się, czy przedszkole oferuje systematyczność w konkretnych zajęciach – to bardzo ważne.
- Znaczące są godziny otwarcia i elastyczność przedszkola na wypadek nadgodzin w pracy rodziców.
- Jak wygląda sprawa z indywidualnym podejściem do każdego dziecka? Czy to nie problem, że dane dziecko na przykład: nosi jeszcze pieluchę, musi mieć specjalną dietę, czy nie rozstaje się ze swoją ulubioną zabawką, którą będzie chciało zabrać ze sobą do przedszkola.
- Warto mieć możliwość przyjścia na spotkanie z dzieckiem i zaobserwować jego reakcje na nowe miejsce, to ono przede wszystkim powinno się tu czuć dobrze.
- Trzeba poznać nie tylko nauczycieli, ale również resztę osób pracujących w placówce. Dyrekcję, kucharki, sprzątaczki – z nimi dziecko też będzie miało kontakt!
- Należy poprosić o przedstawienie programu nauczania realizowanego w przedszkolu i szczegółowe opisanie dodatkowych, nadprogramowych zajęć.
- Czy przedszkole obejmuje nowe dzieci specjalnym programem wdrażania? Taki program z pewnością ułatwi nowemu dziecku zaakceptować taką zmianę w jego życiu.
- Cennym jest podglądnięcie grupy dzieci już chodzących do danej placówki. Ilość dzieci w jednej grupie - grupa nie powinna przekraczać 20 dzieci, a na 10 dzieci wymagany jest jeden opiekun!
- Jak wygląda kontakt z opiekunami i w jaki sposób przekazują oni informacje o postępach dziecka?
- Pomocnym jest przygotowanie tabeli, pionowo wpisanie placówki, które są brane pod uwagę, poziomo rzeczy, których się oczekuje. Po zebraniu informacji o każdym z przedszkoli i naniesieniu ich na taką tabelę znacznie łatwiej podjąć decyzję.
Okres przedszkolny jest bardzo ważny i ma wpływ na późniejsze dorosłe życie. To na tym etapie człowiek uczy się samodzielności, poznaje świat, zdobywa pierwszą poważną wiedzę, rozwija umysł i stawia pierwsze maleńkie kroki w kierunku dorosłości. Dlatego każdy rodzic, pragnie zadbać o ten okres najlepiej jak potrafi i niestrudzenie poszukuje najlepszego miejsca.
Jednak kiedy poszukuje się przedszkola nie należy wpadać w skrajności, bo nigdy nie zdecyduje się na żadną placówkę. Wypisanie najważniejszych punktów i względem nich dokonanie wyboru jest dobrym pomysłem.
------
Przedszkole Publiczne Kraków Motylek
II filia
Ul.Bociana 6A/3 ,
31-231 Kraków
tel. (12) 357-10-80
Tel : 607-399-507
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
aivon1986
|
Komentarze (0)