Dom » Wnętrza
Jak wyczyścić kabinę prysznicową?
Zobacz więcej zdjęć » |
Rozpoczynamy od czyszczenia przeszkleń. Wielu producentów pragnąć ułatwić nam utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości, nakłada na powierzchnie ścianek specjalne powłoki ochronne. Tworzą one warstwę wygładzającą powierzchnię szkła, a przez to chroniącą przed nadmiernym odkładaniem się osadów z mydła i wapnia. Woda, zamiast spływać po całej tafli, tworzy strumienie, które nie pozostawiają zacieków. Dodatkowo, dzięki takiej powłoce kabiny łatwiej się czyści. Widoku smug, zacieków i osadów można uniknąć jeszcze w inny sposób - kupując kabinę, której ścianki mają nadruk lub tłoczenia. Nie znaczy to jednak, że nie trzeba będzie wówczas wcale o nią dbać.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Usuwanie osadów
Do utrzymania kabiny prysznicowej w czystości, można wykorzystać specjalny płyn do szyb i luster. Są nawet specjalnie do tego przystosowane preparaty przeznaczone jedynie do czyszczenia kabin prysznicowych i łazienek. Mocniejsze zabrudzenia - okropnie wyglądające zacieki i osady - powinno się usuwać przy pomocy koncentratów lub odkamieniacza. Preparaty są jednak do użytku okresowego - tutaj trzeba dokładnie zaponać się z zaleceniami ich producentów.
Do czyszczenia kabin nie można stosować preparatów szorujących w postaci mleczek i past, ani też proszków do prania. Nie powinno się również stosować środków zawierających kwasy lub aceton. W ten sposób można jedynie uszkodzić powierzchnię ścianek kabiny - porysować je lub zmatowić.
Impregnowanie.
Jeśli kupiliśmy kabinę ze ściankami pokrytymi specjalną powłokę, po umyciu i wytarciu do sucha należy zabezpieczyć ją odpowiednim preparatem, który uzupełni ubytki w powłoce. Taki zabieg trzeba powtarzać co 3-6 miesięcy.
Jeśli kabina prysznicowa nie ma specjalnej powłoki, jej ścianki można samodzielnie zabezpieczyć przed zabrudzeniem impregnatem lub odżywką do szkła. Będą one pełnić taką samą funkcję jak powłoki - chronić przed nadmiernym odkładaniem się zabrudzeń. Impregnaty te można wykorzystać również do zabezpieczania umywalek, wanien i brodzików emaliowanych, armatury i płytek ceramicznych w kabinie prysznicowej.
Nadesłał:
monrou
|
Komentarze (0)