Firma » Biznes
Jak zabezpieczyć się prawnie przed niedokończonym wdrożeniem systemu ERP?
Zobacz więcej zdjęć » |
W sytuacji gdy przedsiębiorca zdecyduje się na jego wprowadzenie, warto poświęcić (zresztą tak z perspektywy zamawiającego jak i firmy wdrożeniowej) więcej czasu i nerwów na negocjacje umowy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Te pisze się w końcu na gorsze czasy współpracy. Trzeba jednak pamiętać, że dobrze skonstruowana umowa powinna chronić interes zamawiającego ale jednocześnie nie stawiać wykonawcy pod przysłowiową „ścianą” i dać mu komfort pracy i elastyczność, w szczególności jeśli chodzi o rozsądny harmonogram wykonywania prac. Inaczej może to doprowadzić do niedokładnych analiz, a później błędów w konfiguracji, niedokładnych szkoleniach i nieporozumieniach przy odbiorach. Niestety może dojść do sytuacji gdzie proces wdrożenia zostanie przerwany, a nawet porzucony. Przyczyny mogą leżeć tak po stronie zamawiającego jak i wykonawcy. W tym celu umowa powinna przewidywać kto, za co i w jakich okolicznościach odpowiada, kiedy rozliczane są poszczególne etapy procesu wdrożenia, w jakim momencie następuje przeniesienie autorskich praw majątkowych (o ile proces to przewiduje), kiedy strony mogą odstąpić od umowy i z jakimi skutkami finansowymi, a także w jakich sytuacjach nakładane są kary umowne.
Przyjrzymy się możliwym sposobom zabezpieczenia przed skutkami niedokończonego wdrożenia z punktu widzenia obydwu stron umowy.
Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/erp/jak_zabezpieczyc_sie_prawnie_przed_niedokonczonym_wdrozeniem_systemu_erp.html
Nadesłał:
openmediagroup
|
Komentarze (0)