Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak zaczyna się zapalenie prostaty?

Zapalenie prostaty jest bardzo często spowodowane zakażeniem bakteriami. Choroba ta może być przenoszona drogą płciową bądź też przez krew z jelita. Czasem nie wiadomo jaki był czynnik zapalny i wtedy mamy do czynienia z niebakteryjnym zapaleniem prostaty.

 

Symptomy zapalenia prostaty pojawiają się nagle (zapalenie ostre) bądź rozwijają się przez dłuższy okres czasu (zapalenie przewlekłe). Symptomy ostrego zapalenia prostaty to ból który odczuwa się między moszną a odbytem, bóle i ciężkie oddawanie moczu, częstsze oddawanie moczu, ból pleców i dreszcze. Symptomy przewlekłego zapalenia prostaty to bóle i dyskomfort w okolicy prostaty, moszny, oraz w plecach. 

Ostre zapalenie prostaty przy prawidłowym i podjętym w odpowiednim czasie leczeniu zwykle da się wyleczyć. Cięższa postać choroby potrzebuje ciągłego, i wielopoziomowego leczenia. Prostata u chorego jest twarda, boli w trakcie badania. Można zaobserwować także za wysoki poziom leukocytów.

Zapalenie prostaty – symptomy. Symptomy zapalenia sterczu są dość bolesne. Zapalenie stercza może wywoływać następujące dolegliwości:

-  bóle o zróżnicowanej sile w trakcie oddawania moczu,

- ból podczas wypróżniania,

- dreszcze.

Zapalnie prostaty może przebiegać na różne sposoby. Ostre zapalenie prostaty może być spowodowane przez przedostanie się bakterii do dróg moczowych. Łagodny przerost prostaty może spowodować np. długa praca za biurkiem.

Łagodny przerost prostaty powstaje w wyniku zwiększenia się masy i wielkości gruczołu krokowego, wskutek wzrostu liczby komórek które go tworzą. Komórki te posiadają właściwą budowę i funkcję – jest ich po prostu zbyt wiele. Główne dolegliwości chorego wynikają z ucisku przerośniętego gruczołu na pobliskie narządy, zwłaszcza na cewkę moczową, przebiegającą w jego wnętrzu, powodując kłopoty z oddawaniem moczu. Łagodny przerost prostaty nie jest rakiem złośliwym i nie zagraża bezpośrednio życiu osoby chorej. Pomimo to brak leczenia jest w stanie doprowadzić do poważnych następstw. Dlatego najlepiej od pewnego wieku stosować w ramach profilaktyki środki na bazie roślin takie jak np. Prostate Power i już nie będziemy musieli się martwić o nasza prostatę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tobisz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »