Technologie » Internet

Jak zamienić bramkę w router?

Nowa funkcja w routerach Linksys by Cisco z modemem ADSL - możliwość zamiany bramki w router. Zamiast kupować nowy router przy zmianie dostawcy np. na kablowego, wystarczy zmienić jego ustawienia.

Modele routerów z bramką Linksys by Cisco WAG120n, WAG160n i WAG320n mają teraz możliwość zamiany jednego portu LAN na port WAN. Ma to znaczenie, jeśli chcemy zrezygnować z internetu w technologii DSL (np. Neostrada czy Netia) na rzecz dostawcy z sieci kablowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Koszt zakupu stabilnego routera to wydatek ok. 150-350 zł. Nie ma jednak potrzeby kupowania nowego sprzętu, jeśli posiadamy bramkę ADSL Cisco z możliwością jej prostej, ręcznej zamiany pierwszego portu LAN na port WAN, czyli bramki ADSL na zwykły router.

Oznacza to, że zmiana dostawcy internetu wymuszona przeprowadzką lub niekorzystnymi warunkami umowy u obecnego dostawcy nie musi już pociągać za sobą konieczności zmiany routera. Konfiguracja ustawień portów trwa tylko chwilę i każdy może dokonać jej samodzielnie poprzez interfejs www. Wystarczy „zalogować sie” do routera, w ustawieniach wybrać zakładkę „Ethernet” i zaznaczyć opcję „use as  WAN port”.

Po podłączeniu kabla sieciowego do pierwszego portu LAN dioda portu zmieni kolor z zielonego na czerwony. Oznacza to, że router jest prawidłowo podłączony do sieci kablowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Linksys, oddział Cisco
http://www-pl.linksys.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »