Test1

Test1 test1

test

test test

poprzedni następny

Dom » Budownictwo

Jaką baterię wybrać do kuchni? Co warto wiedzieć przed zakupem?

Kiedyś miała mieć wyłącznie funkcję użytkową, nie wymagano od niej atrakcyjności. Dziś to się zmieniło. Powinna doskonale spełniać swoją rolę w kuchni, a do tego musi „wyglądać”.
Mogą być wysokie, niskie, łukowate, proste, sztorcowe, ścienne, jedno- i dwuuchwytowe, z wylewką obrotową, wyciąganą, składaną. Jak wybrać ten właściwy typ?

Dawniej dominowały w kuchniach baterie ścienne dwuuchwytowe. Były przymocowane bezpośrednio do instalacji wodnej nad zlewem. Dziś zdecydowanie popularniejsze są modele stojące jednouchwytowe, zamontowane na obrzeżu zlewozmywaka albo na blacie, z instalacją ukrytą w szafce pod zlewem.
W przykładowej aranżacji z płytkami naśladującymi kamień szlachetny strefę zmywania ulokowano pod ścianą. Zastosowano tu model stojącej, jednouchwytowej baterii zlewozmywakowej Adore White/Chrome. Jej biała barwa, połączona z chromem, współgra z kolorem zabudowy meblowej. Obrotowa wylewka umożliwia dowolne sterowanie strumieniem – co szczególnie przydatne jest, gdy dysponujemy zlewem z dwiema komorami, do których z łatwością dotrze. Ważnym elementem jest perlator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej.

Coraz częściej strefę zmywania umieszcza się na wyspie, czyli w centralnym punkcie kuchni, będącym granicą między strefą gotowania i zmywania a pokojem dziennym. Taka lokalizacja wymaga specjalnego poprowadzenia  instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jedni wybierają na wyspę baterię jak najmniej zwracającą uwagę, a inni wręcz przeciwnie – bardzo dekoracyjną.

W loftowej aranżacji z grafitowym zlewozmywakiem i czerwoną lodówką wykorzystano dopasowaną do zlewu niewielką, stojącą baterię Freya. To model z wyciąganą rączką natrysku, co pomaga w zmywaniu naczyń o nietypowych kształtach, a także umożliwia napełnienie wazonu czy wiadra bez umieszczania go w komorze zlewu. Bateria ma ceramiczną głowicę, obrotową wylewkę i automatyczny przełącznik natrysk/strumień. Jest w granitowym kolorze zlewozmywaka, więc niemal „znika” w jego towarzystwie.

Przeciwieństwem niepozornego modelu Freya jest przykuwająca wzrok chromowana bateria o cytrynowej wylewce z pięknej kompozycji w klimacie prowansalskim. To Zumba z elastyczną wylewką, którą można wyginać, dowolnie ustawiać, by strumień wody dotarł do każdego zakamarka zmywanego naczynia. Wysokość wylewki da się regulować w zakresie od 280 do 440 milimetrów, a także można zmieniać jej zasięg od 150 do 350 milimetrów, co pomocne jest, gdy musimy uporać się z nietypowymi i dużymi przedmiotami do zmywania. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny, regulator strumienia i przyłącze elastyczne.
 
Jeśli planujemy umieścić zlewozmywak pod oknem, by móc cieszyć się widokami na ogród czy ulicę, powinniśmy zainteresować się baterią zaprojektowaną właśnie specjalnie z myślą o takiej lokalizacji. Chodzi  o model, który w każdej chwili można złożyć, by nie przeszkadzał w otworzeniu skrzydła okna. Przykładem podokienna chromowana Metalia 57 posiadająca składaną obustronnie, obrotową wylewkę z blokadą. Praktycznie, elegancko, nowocześnie.

FERRO  www.ferro.pl
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »