Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jakie zastosowanie mają bandaże kohezyjne?

Jakie zastosowanie mają bandaże kohezyjne?
Zobacz więcej zdjęć »
Można wyróżnić kilka rodzajów bandaży – dostępne są materiały elastyczne, dziane, półelastyczne oraz kohezyjne. Każdy z nich posiada odmienne właściwości, dzięki czemu sprawdza się w odrobinę innych sytuacjach. Wyjątkowym rozwiązaniem są bandaże kohezyjne.

Stanowią one specjalny rodzaj włókninowego bandaża elastycznego, który… przywiera sam do siebie! Dowiedz się więcej o jego zaletach oraz zastosowaniu.Bandaże kohezyjne – dlaczego są wyjątkowe?

Bandaże kohezyjne wytwarzane są z włókien przy pomocy sklejania, igłowania, przeszywania bądź spilśniania. Wspomniana włóknina pokryta jest specjalną substancją, dzięki której materiał przyczepia się sam do siebie. Tak opracowana struktura pozwala zniwelować ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej, dlatego te opaski mogą być stosowane również u osób, które zmagają się z wrażliwą skórą. Co więcej, materiał jest nie tylko lekki, ale również zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza, dzięki czemu skóra ma zagwarantowaną optymalną wentylację.

Jedną z najważniejszych zalet, jakimi wyróżniają się bandaże kohezyjne, jest fakt, że nie przyklejają się one do skóry, włosów czy ubrań. Ponadto, przy ich użyciu nie występuje konieczność stosowania zapinek – wolny koniec bandaża wystarczy docisnąć do poprzedniego owinięcia i gotowe! Jego kohezyjność sprawia również, że nie musimy martwić się o zsunięcie opaski. Co ważne, materiał jest odporny na działanie wilgoci czy potu – nie odklei się nawet podczas aktywności fizycznej.Zastosowanie bandaży kohezyjnych

Właściwości bandaży kohezyjnych są doceniane w medycynie – znajdują one w niej bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystywać do opatrywania różnych części ciała, w tym również miejsc trudno dostępnych czy zginających się, gdzie tradycyjny bandaż elastyczny mógłby sobie nie poradzić.

Zdecydowanie warto wyposażyć swą domową apteczkę w bandaże kohezyjne – zobacz ofertę wysokojakościowych materiałów pochodzących od zaufanych na polskim rynku producentów!

Wśród zastosowań bandaży kohezyjnych wymienia się m.in.:

  • zabezpieczenie opatrunków nieklejących,
  • opatrywanie miejsc trudno dostępnych i ruchomych,
  • mocowanie szyn unieruchamiających,
  • zabezpieczenie stawów po urazie,
  • zabezpieczanie ran, którym należy zapewnić wentylację,
  • opatrywanie ran silnie krwawiących.

Niektóre bandaże kohezyjne sprawdzają się do tworzenia opatrunków kompresyjnych – zanim jednak wykorzystamy dany materiał w tym celu, należy zapoznać się z zaleceniami jego producenta.

Ten rodzaj bandaży jest szczególnie ceniony przez sportowców i inne osoby aktywne fizycznie. Jego pomoc może być wręcz nieoceniona, jeśli wystąpi nagła kontuzja w trakcie treningu. Co interesujące, bandaże kohezyjne pomagają nie tylko ludziom, ale i naszym zwierzęcym przyjaciołom! Ten rodzaj opasek wykorzystywany jest w weterynarii, wspierając zapobieganie lizania rany przez pupila – pozostawiają one gorzki smak na języku, dlatego skutecznie zniechęcają zwierzęcia do prób lizania zranionego miejsca.Jak założyć bandaż kohezyjny?

Bandaże kohezyjne mogą być odrywane bez pomocy nożyczek, co sprawia, że są one niezwykle wygodne w użyciu. Ponadto, nie ma potrzebują one kleju, zapinek czy wiązania, aby skutecznie podtrzymywać opatrunek. Aby założyć taki bandaż, wystarczy owinąć nim dany materiał opatrunkowy i docisnąć jego końcówkę do już nawiniętego zwoju.

Co istotne, bandaże kohezyjne zapewniają wysoką wygodę noszenia. Nie przyczepiają się do skóry czy włosów, dzięki czemu unikamy niekomfortowego wyrywania włosków. Zachowują one swe właściwości nawet po zdjęciu, dlatego możemy bez obaw poprawiać pozycję już wcześniej nałożonego bandaża. Warto mieć je w swojej domowej apteczce!

Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/licenseRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »