Technologie » Komputery

Jednocześnie z dwoma piórami PointDraw™ - BenQ MP780ST+

Jednocześnie z dwoma piórami PointDraw™ - BenQ MP780ST+
Zobacz więcej zdjęć »
Panoramiczny (WXGA) projektor krótkoogniskowy (Short Throw), jasność 2.500 ANSI lumenów, kontrast 3.000:1. Rewolucyjna technologia PointDraw™ 2.0 udostępniającą funkcjonalności tablic interaktywnych na dowolnej powierzchni projekcyjnej.

Panoramiczny (WXGA) projektor krótkoogniskowy (Short Throw), jasność 2.500 ANSI lumenów, kontrast 3.000:1. Rewolucyjna technologia PointDraw™ 2.0 udostępniającą funkcjonalności tablic interaktywnych na dowolnej powierzchni projekcyjnej, a dwa interaktywne wskaźniki (pióra) umożliwiają jednoczesna pracę dwóch osób.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Funkcja USB Reader umożliwia wyświetlanie prezentacji i filmów bezpośrednio z pamięci typu pendrive. Sygnał wizyjny i dźwięk można do projektora przesyłać także poprzez sieć LAN jednocześnie z max. 4 komputerów. Wbudowany 20W głośnik i bezpośrednie podłączenie dla mikrofonu oraz możliwość projekcji 3D czyni z projektora wygodne, kompletne narzędzie do prowadzenia lekcji, wykładów i prezentacji.

BenQ wprowadził na polski rynek projektor MP780ST+. Nowy krótkoogniskowy projektor z serii ST - Short Throw (duży obraz z niewielkiej odległości) zaprojektowany z myślą o zastosowaniach edukacyjnych. Zastąpił on model MP78ST, który wyposażono w rewolucyjną technologię PointDraw™, udostępniającą prowadzącemu prezentację funkcjonalności znane z interaktywnych tablic za pośrednictwem elektronicznego wskaźnika (pióra). Nowy model ma nowszą wersję technologii interaktywnej – PointDraw™ 2.0 umożliwiająca jednoczesną interaktywną pracę dwóch osób. Dzięki temu możliwe jest płynniejsze prowadzenie zajęć – nie trzeba tracić czasu na przekazywanie interaktywnego pióra pomiędzy uczniem a nauczycielem.

Ogromną zaletą tej technologii jest łatwość jej zastosowania – natychmiast po włączeniu projektora i podłączeniu go do komputera - interaktywne funkcje dostępne są bez konieczności przeprowadzania żadnych kalibracji, jak to ma miejsce w przypadku interaktywnych tablic.
Ze względu na zastosowane rozwiązania, projektor ten dedykowany jest do edukacji, doskonale jednak sprawdzi się we wszelkich przypadkach zastosowań biznesowych, w których nad prezentowanym materiałem pracuje i dyskutuje jednocześnie kilka osób.

PointDraw™ 2.0 - magia na usługach edukacji

Technologia PointDraw™2.0 to bezprzewodowe pióro – komunikujące się z projektorem falami radiowymi) mające nie tylko funkcjonalności tradycyjnej myszki komputerowej, ale i czułą na dotyk końcówkę. PointDraw™2.0 i dostarczane z projektorem oprogramowanie QDraw pozwala przekształcić dowolną powierzchnie projekcyjną – ścianę czy zwykły ekran – w interaktywną tablicę. Prowadzący prezentację może nie tylko zdalnie sterować komputerem – systemem Windows i wszystkimi aplikacjami, ale i dokonywać dopiski, rysunki, zaznaczenia i podkreślenia na wyświetlanym obrazie (z dowolnej aplikacji). Dokonane w ten sposób dopiski mogą być zapisane w oddzielnym pliku zawierającym oczywiście i oryginalny obraz, na którym czynione były te dopiski. Funkcja Quick Color Change – pozwala na wybór koloru rysowania pomiędzy niebieskim, czerwonym lub czarnym. Power Key – umożliwia wyłączenie projektora bezpośrednio z poziomu pióra. Na uwagę zasługuje końcówka pióra z opatentowanym przez firmę BenQ zakończeniem przypominającym stosowane w tradycyjnych długopisach czy pisakach.

QDraw 2.0 – aby magia zadziałała

W nowej wersji oprogramowanie QDraw, zaprojektowane zostało do obsługi Trybu - Dual Mode Pen, Interaktywny Program QDraw 2.0 ma teraz dwa paski narzędzi. Jeden przypisany jest do „pióra nauczyciela” i jest konfigurowalny niezależnie od drugiego, przypisanego do „pióra studenta”. Pasek narzędzi studenta jest umieszczony niżej, w niewielkiej odległości od paska nauczyciela. łatwo dostępny dla studentów za pomocą "pióra studenta”, jego konfoguracja jest niezależna od paska narzędzi nauczyciela.

Obraz i dźwięk z sieci LAN

BenQ MP780ST+ wyposażony jest w kartę sieciową LAN i specjalne oprogramowanie, które umożliwia prowadzenie prezentacji z komputera połączonego z projektorem tylko poprzez sieć LAN. Wyświetlany przez projektor obraz może być podzielony na max. 4 części, na których prezentowany jest obraz dostarczany jednocześnie z 4 różnych komputerów. Z jednego komputera można natomiast przesyłać ten sam obraz równolegle do max. 8 projektorów MP780ST. Za pośrednictwem sieci LAN można również zarządzać projektorami w sieci – monitorować ich działanie oraz zmieniać parametry wyświetlanego obrazu.

Multimedialne Centrum Edukacyjne

BenQ MP780ST+ wyposażono w gniazdo do podłączenia mikrofonu oraz 20W głośnik – czyni to z projektora niezależne centrum edukacyjne – do prowadzenia w pełni multimedialnych zajęć potrzebne jest tylko źródło sygnału – komputer, pendrive czy sieć LAN.

Prezentacje 3D i pendrive

Szczególnie w edukacji, trójwymiarowe prezentacje są trudne do przecenienia. Przyciągają uwagę uczniów czy słuchaczy, ale co ważniejsze, pozwalają łatwiej zrozumieć prezentowane zagadnienia – np. budowę układu kostnego człowieka czy działanie naszego aparatu słuchowego z trąbka Eustachiusza, młoteczkiem i kowadełkiem …

Funkcja USB Reader umożliwia prowadzenie prezentacji zapisanych na nośniku typu pendrive bez podłączania projektora do komputera – obsługiwane formaty: tiff, JPG, bmp, gif, png.

BenQ MP780ST+ dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 7.039 zł (z VAT). Gwarancja 3 lata door-to-door (na lampę: 12 miesięcy lub 2.000 godzin pracy).


Specyfikacja MP780ST+

Technologia projekcji

DLP® - Texas Instruments®

Rozdzielczość podstawowa

WXGA (1280 x 800)

Możliwe rozdzielczości

VGA (640 x 480) do UXGA (1600 x 1200)

Jasność

2500 ANSI lumenów

Kontrast

3000:1 (Full on / Full off)

Wielkość obrazu

47” do 300”

Wskaźnik projekcji

0.49 (87” @ 0.91m)

Zoom

Stały

Korekta trapezu

1D, Pionowy (Vertical) ±40 stopni

Obiektyw

F = 2.6, f = 6.9 mm

Długość życia lampy

185W, 3000 / 4000 godzin (Tryb Regular./ Tryb Ekonomiczny)

Lamp Warranty

12 miesięcy lub 2,000 kumulowanych godzin w zależności które okaże się pierwsze.

Głośność pracy

27 / 25 dB (Tryb Normalny / Tryb Ekonomiczny)

Wyświetlane kolory

Pełna paleta 1.07 mld kolorów

Format obrazu

Podstawowy 4:3, 5 do wyboru

Częstotliwość pozioma

31 ~ 90 kHz

Częstotliwość pionowa

50 ~ 85 Hz

Projekcja

130% ±5%

Interfejs

Computer in (D-sub 15pin) x 2 (Shared with Component video in)
Monitor out (D-sub 15pin) x 1
HDMI (V1.3) x 1
Composite Video in (RCA) x 1
S-Video in (Mini DIN 4pin) x 1
Audio in (Mini Jack) x 1
Audio L/R in (RCA) x 1
Audio out (Mini Jack) x 1
Microphone in (Mini jack) x 1
Speaker 10W x 2
LAN (RJ45) x 1
USB TypeA x2
USB TypeB x1
USB mini TypeB x1 (download)
RS232 (DB-9pin) x 1
IR Receiver x 2

Sygnał video

NTSC / PAL / SECAM

Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.)

130 x 329.5 x 248.5 mm

Waga

Net: 3.7 kg.
Brut: 5.8 kg.

Zasilanie

100 do 240 VAC, 50 do 60 Hz

Pobór mocy

296W, w trybie uśpienia < 1W

Języki OSD (On-Screen Display)

Bułgarski / Chorwacki / Czeski / Duński / Holenderski / Angielski / Fiński / Francuski / Niemiecki / Węgierski / Indonezyjski / Włoski/ Japoński / Koreański / Norweski/ Polski / Portugalski / Rumuński / Rosyjski / Chiński / Hiszpański / Szwedzki / Turecki / Thai /(24 Języków)

Tryb pracy

Dynamiczny
sRGB
Prezentacji
Tryb Kina
Tryb użytkownika 1
Tryb użytkownika 2

Akcesoria standardowe

1x PointDraw Pen 2.0
PointDraw Pen Futerał
Instrukcja Szybkiego
Uruchomienia Instrukcja obsługi na płycie CD
Pilot/baterie
Kabel VGA
Kabel zasilający

Akcesoria opcjonalne

PointDraw Pen 2.0
Presentation Plus
Presentation Plus
Kabel RS232
Zapasowa lampa
Torba
Zestaw do montażu sciennego
Wireless Dongle

Zgodność z HDTV

480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p

3D Wsparcie i Kompatybilność

PC: 120Hz Frame Sequential 3D for resolutions up to WXGA
PC: 60Hz Top-bottom 3D for resolutions up to SXGA+
Video: 60Hz Frame Sequential 3D for resolutions up to 480i
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat 3D - Wsparcia i Kompatybilności.

BenQ Corporation   www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, laptopów PC, netbooków, komputerów typu All-in-one PC, wyświetlaczy LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, czytników eBook, telefonów komórkowych, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce. 

BenQ Group

Grupę BenQ tworzą firmy, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując i wykorzystując wspólne zasoby i doświadczenie. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.

BenQ w Polsce   www.BenQ.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, kamery wideo, netbooki, myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku) pod względem sprzedaży monitorów LCD.  

Film prezentujący jak w praktyce działa magia jest na www.youtube.com/watch?v=PlizmHy8JLw

Więcej zdjęć: www.benq.pl/products/Projector/index.cfm/page/gallery/product/1304 

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl : Krzysztof Bulanda, tel: + 48 602 831 932
email: christopher.bulanda@benq.com

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński, mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
komórka: (+48) 501-772-619
tel. (0-22) 698-70-78
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A, 03-822 WarszawaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »