Dom » Nieruchomość

Jest dobry czas do kupna mieszkania pod wynajem

Jest dobry czas do kupna mieszkania pod wynajem
Zobacz więcej zdjęć »
Ceny lokali na rynku pierwotnym niższe nawet o 10-11 procent niż przed rokiem oraz duża liczba ciekawych ofert skłaniają do zainwestowania w nieruchomości. Zdaniem ekspertów obecnie jest najlepszy czas na kupno mieszkania pod wynajem lub jako zabezpieczenie dla studiujących dzieci.

Z myślą m.in. o tych klientach Grupa Deweloperska GEO przygotowała specjalną ofertę w Villi Vratislavia przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu, którą zaprezentuje na firmowym stoisku podczas Targów Mieszkań i Domów. Impreza odbędzie się a najbliższy weekend, 8 i 9 września, w Hali Stulecia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Ceny mieszkań na rynku pierwotnym, najniższe od 2007 roku, są korzystne dla kupujących – mówi Agnieszka Glanowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Grupy Deweloperskiej GEO. - To dobry czas do zainwestowania w lokal mieszkalny, na przykład pod wynajem. Tym bardziej, że analitycy przewidują, iż spadki cen mogą się niedługo skończyć. Na targach we Wrocławiu prezentować będziemy szczególnie te nasze inwestycje, na kupno których warto się zdecydować przy dzisiejszych realiach rynkowych.

Taką inwestycją jest Villa Vratislavia, jedna z trzech inwestycji mieszkaniowych Grupy Deweloperskiej GEO we Wrocławiu, mieszcząca się na ogrodzonej działce u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Gajowej, w samym centrum miasta. Sąsiedztwo dworców PKP oraz PKS, szkół, przedszkoli, przychodni, uczelni wyższych, punktów usługowych oraz miejsc wypoczynkowych sprawia (a potwierdzają to doświadczenia działu sprzedaży tej inwestycji), że mieszkaniami w Villi Vratislavia są idealnym rozwiązaniem dla trzech grup klientów.

Pierwsza z nich to młodzi single – osoby aktywne, pracujące i odpoczywające w mieście, przez co cenią oni sobie centralną i dobrze skomunikowaną lokalizację budynku. Drugą grupę stanowią osoby, dla których kupno mieszkania ma być dobrą lokatą kapitału. Są wśród nich klienci nabywający mieszkania przeznaczone pod wynajem, a także rodzice kupujący mieszkanie jako zabezpieczenie na przyszłość dla swojego dziecka, które albo jeszcze studiuje, albo dopiero wkracza na rynek pracy. Trzecia grupa klientów to młode rodziny z dziećmi, dla których ważna jest – wynikająca z lokalizacji – bliskość punktów handlowych i usługowych, ośrodków zdrowia i placówek edukacyjnych. 

Architektura sześciokondygnacyjnej Villi Vatislavia jest przyjazna dla oka, nawiązuje do stylu kamienicznego, dzięki czemu zarówno formą, jak i kolorystyką idealnie współgra z pobliską zabudową ul. Gajowej. W budynku w sprzedaży dostępne są mieszkania 1-pokojowe o powierzchni ok. 37 mkw., 2-pokojowe ok. 47-59 mkw. oraz 4 lub 5-pokojowe ok. 97-106 mkw. We wszystkich lokalach jest dostęp do balkonów (większość o powierzchni 3,3 mkw.). 8 mieszkań na parterze ma taras (w tym 3 lokale mają zarówno balkon, jak i taras).

Lokale wyposażone zostały w wideodomofony. Poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców zapewniają również rolety zewnętrzne w mieszkaniach na parterze, a całość inwestycji jest ogrodzona. Dodatkowo osiedle zabezpiecza instalacja alarmowa oraz przeciwpożarowa. Dla tych wszystkich, którzy planują szybką przeprowadzkę, inwestor przygotował 7 lokali wykończonych „pod klucz”. Oznacza to, że mieszkańcy wprowadzić się mogą do mieszkań z gotowymi podłogami, stolarką, łazienkami i urządzonymi kuchniami. Atrakcyjne, centralne położenie i wysoki standard wykończenia to nie jedyne walory Villi Vratislavia. Deweloper wprowadził nowy, obniżony cennik - cena metra kwadratowego powierzchni użytkowej w obiekcie przy ul. Dyrekcyjnej kształtuje się teraz już od 6 000 zł/mkw. brutto.

Oprócz użytkowanego już budynku przy ul. Gajowej i Dyrekcyjnej, Grupa GEO w trakcie targów w hali Stulecia promować będzie również dwie kolejne inwestycje mieszkaniowe w stolicy Dolnego Śląska. Pierwsza z nich to kompleks mieszkalny Zakątek na Wietrznej przy ul. Wietrznej  z mieszkaniami  2-, 3-,  4- oraz 5-pokojowymi o metrażach od 33,46 mkw. do 99,51 mkw. Budynek został oddany do użytku w marcu 2012 r. (posiada pozwolenie na użytkowanie).

Druga inwestycja budowlana – osiedle mieszkaniowe o nazwie Nowy Horyzont mieści się przy ul. Głównej na Stabłowicach. Docelowo na osiedlu powstanie 5 budynków wielorodzinnych. GEO prowadzi sprzedaż mieszkań pierwszego i drugiego etapu inwestycji (75 lokali 1-, 2-, 3-,  4- pokojowych o zróżnicowanym metrażu – od 34 mkw. do 87 mkw. Mieszkania na stabłowickim osiedlu zostały pomyślane m.in. dla młodych ludzi chcących skorzystać z program Rodzina Na Swoim.

O Grupie Deweloperskiej GEO:

Grupa GEO to holding 13 spółek, z których najstarsza rozpoczęła działalność w Krakowie w 1988 roku jako jedna z pierwszych prywatnych firm w branży deweloperskiej w Polsce. W 1992 roku Bank Światowy i polski rząd testowali w GEO system kredytów hipotecznych, przed wprowadzeniem go w budownictwie wielorodzinnym w naszym kraju. Grupa ma na swoim koncie ponad 70 inwestycji, a w nich około 3500 mieszkań. Obecnie działa na trzech rynkach: krakowskim, wrocławskim i katowickim, gwarantując klientom wieloletnie doświadczenie w branży, najwyższą jakość oferowanych produktów oraz fachową  i rzetelną obsługę.

Geo jest członkiem Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich, konsekwentnie uczestniczy też w programie „Biała Lista Firm”, poddając się weryfikacji pod względem stosowania zasad rzetelnego biznesu. Aktywna i profesjonalna działalność Grupy znajduje uznanie w konkursach branżowych, w których Geo jest laureatem wielu prestiżowych nagród, takich jak  „Krakowski Mieszkaniowy Deweloper Roku” czy „Budowa Roku” PZITB.

Spółki tworzące Grupę to: Geo, Mieszkanie i Dom Sp. z o. o., Geo Developer Sp. z o. o., Geo Domator Sp. z o.o., Geo Invest S.A., Budland Sp. z o.o., Property Profit Sp. z o.o., Geo Projekt 1 Sp. z o.o., Geo Projekt 2 Sp. z o.o., Geo Projekt 3 Sp. z o.o., Geo Projekt 1 Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Geo Projekt 2 Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Geo Projekt 3 Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Geo Medical Sp. z o.o.

http://www.geogrupa.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa Deweloperska Geo
http://www.geogrupa.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    styllovy 2012-09-09 09:30:12

    co zrobić kiedy stać Cię na coraz mniej m2?
    może ten artykuł Ci pomoże
    http://blog.archicom.pl/2012/07/16/888/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »