Firma » Biznes

JUŻ WRÓTCE GALA FINAŁOWA KONKURSU TUBĄDZIN DESIGN AWARDS 2020

JUŻ WRÓTCE GALA FINAŁOWA KONKURSU TUBĄDZIN DESIGN AWARDS 2020
Zobacz więcej zdjęć »
Jury jednego z najbardziej cenionych międzynarodowych konkursów dla architektów ogłosi zwycięzcę Grand Prix III edycji Tubądzin Design Awards. Relację z gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie odbędzie się wydarzenie, oglądać będzie można online, w trzech wersjach językowych.

Gala finałowa Tubądzin Design Awards 2020 odbędzie się 25 lutego, o godzinie 18.00, w gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ze względu na obostrzenia sanitarne i bezpieczeństwo gości, zorganizowana jest ona bez udziału szerokiej publiczności, jednak transmisja na żywo, w trzech wersjach językowych, dostępna będzie na kanale Tubądzin na stronie: www.tubadzin.pl/TDAFINALGALA

Galę poprzedzi panel dyskusyjny „Projektowanie szczęścia” o godz. 17:00, w którym uczestniczyć będą członkowie jury: wybitni architekci Boris Kudlička (Polska), Martin Duplantier (Francja), a także redaktor naczelna magazynu Elle Decoration Polska, Małgorzata Szczepańska oraz Ewa Kryszkiewicz, psycholog biznesu, Manager ds. Rozwoju i Współpracy z Architektami w Grupie Tubądzin. Ze specjalnego studia we Lwowie połączy się z zebranymi ukraińska członkini jury, architektka Oksana Shumelda. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Jarosław Kuźniar. Goście panelu pochylą się nad tematem niezmiennych czynników wpływających na podejmowanie decyzji konsumenckich – bez względu na zmienną rzeczywistość. Tematy dotkną także osobistych wartości klientów i architektów oraz wyzwań, które stawia przed sobą architektura, nie tylko w związku z czasem pandemii, ale także z dobrostanem jednostki oraz indywidualnym doświadczeniem przedmiotów i przestrzeni przez ich użytkowników. 

O KONKURSIE

Tubądzin Design Awards, którego organizatorem jest Grupa Tubądzin, to konkurs dla architektów, projektantów i studentów z całego świata i jeden z najbardziej cenionych konkursów architektonicznych w Polsce. Projektanci i architekci, pragnący wziąć udział w konkursie, zobowiązani byli zgłosić minimum jeden projekt w wybranej kategorii konkursowej: Young Power, Everyday Design lub Unlimited Architecture. Mogli to zrobić w trzech, osobno nagradzanych, etapach konkursu. Prace oceniało międzynarodowe jury. Projekty nagrodzone w poszczególnych etapach można obejrzeć tutaj:

I ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/przedstawiciele-pieciu-krajow...

II ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/znamy-zwyciezcow-ii-etapu-tub...

III ETAP 

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/kobiety-zgarnely-prawie-wszys...

Tegoroczna edycja Tubądzin Design Awards postawiła przed projektantami zupełnie nowe, nieoczekiwane wyzwania. W 2020 r., w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2, koniecznością wielu obostrzeń, dystansu społecznego i pracy zdalnej, zmieniło się także myślenie o powinnościach architektury i zadaniach tych, którzy ją tworzą. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na stworzenie nowej kategorii konkursowej – Future NOW. Postawiła ona przed architektami, projektantami i studentami kierunków związanych ze wzornictwem zadanie zaprojektowania rozwiązań dla przyszłości, która dzieje się na naszych oczach. Jury szukało projektów, które przedstawią rozwiązania projektowe dla przestrzeni oddających mobilność pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Zwycięskie prace z całego świata, nagrodzone w każdym z etapów konkursu, można znaleźć tutaj:

I ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/projektanci-z-azji-triumfuja-...

II ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/projekt-z-malezji-zwyciezca-w...

HASŁA PRZEWODNIE 

Ramy tematyczne, w jakie organizatorzy ujęli tegoroczną edycję, pozwoliły uczestnikom uwzględnić potrzeby zmieniającego się świata w swoich projektach. Tubądzin Design Awards 2020 odbywał się pod hasłami przewodnimi #freedom, #future oraz #nature. Pierwsze z nich było nawiązaniem do możliwości, jakie dają współczesny design, technologia, wiedza oraz wyobraźnia, zmieniająca rzeczywistość na jeszcze piękniejszą. Drugie z haseł wiązało się z koniecznością myślenia o przyszłości w kontekście „elastyczności” architektury, podążającej za szybko zmieniającymi się funkcjami przestrzeni publicznych i prywatnych. Trzecie przypominało o obowiązkach architektury wobec przyrody, jednak podczas pandemii stało się odzwierciedleniem potrzeby bliskości natury.

JURY

Jury konkursu reprezentują międzynarodowi eksperci i praktycy w swojej dziedzinie: Boris Kudlička (Polska, przewodniczący jury), światowej sławy scenograf, projektant wnętrz i ekspozycji; Małgorzata Szczepańska (Polska), redaktorka naczelna magazynu Elle Decoration, scenografka, projektantka wnętrz i ekspozycji, producentka sesji zdjęciowych; Martin Duplanitier (Francja), architekt, projektant, założyciel Martin Duplantier Architects SAS, Prezydent francuskiej rady architektonicznej „Architecture et Maitrise d’Ouvrage”; Oksana Shumelda (Ukraina), architektka, designerka, współzałożycielka i opiekunka kreatywna studia „O.M.Shumelda” oraz Tomasz Smus (Polska), architekt marki Grupy Tubądzin. 

NAGRODA

Zdobywca Grand Prix może wybrać spośród dwóch nagród, zaproponowanych przez organizatorów, zgodnie z hasłami przewodnimi konkursu  – wizytę w Abu Zabi (#future) lub wycieczkę na Islandię (#nature). Pierwszy z wyborów oznacza wizytę w Masdar City, w pełni ekologicznym mieście zbudowanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego unikalność polega na tym, że nie emituje dwutlenku węgla i jest zasilane jedynie energią odnawialną, głównie słoneczną, wiatrową, wodną oraz biopaliwową. Projekt ten łączy najnowocześniejsze technologie, współczesną architekturę i naturalne źródła energii, pokazując jak mogą wyglądać miasta przyszłości. Projekt cieszy się dużym poparciem międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. Z kolei Islandia leży zaledwie dwa stopnie na południe od północnego koła podbiegunowego. Jest jednym z niewielu krajów, w których można podziwiać zorzę polarną. Stolica Islandii znajduje się w czołówce proekologicznych miast na świecie. Podróż na Islandię łączy ze sobą świat natury z architekturą i pokazuje jak te dwa obszary wzajemnie się przenikają.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agata Grenda

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »