Dom » Wnętrza

Kabina prysznicowa idealna do każdej łazienki

Kabina prysznicowa idealna do każdej łazienki
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzenie łazienki to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to często bywa ciasne i przez to nieustawne. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym każde wnętrze – 3, 5 czy 10 metrowe – będzie praktyczne w użytkowaniu i stanie się doskonałym miejscem do relaksu.

Urządzenie łazienki to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to często bywa ciasne i przez to nieustawne. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym każde wnętrze – 3, 5 czy 10 metrowe – będzie praktyczne w użytkowaniu i stanie się doskonałym miejscem do relaksu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To tu  zaczynamy i kończymy swój dzień. Warto więc, by była nie tylko piękna, ale również funkcjonalna i wygodna.

 

Aranżacja małej łazienki

Podczas urządzania małego wnętrza łazienki, głównie napotykamy na problem związany z usytuowaniem urządzeń sanitarnych w taki sposób, by nie kolidowały z meblami oraz innymi akcesoriami łazienkowymi. Ze względu na gabaryty kabiny prysznicowej powinniśmy dokładnie przemyśleć, w którym miejscu ma stanąć. Jej kształt czy wymiary mogą narzucić lokalizację. Aby dopasować odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na rodzaj drzwi. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej, żeby były otwierane do środka lub były składane. Dzięki takim wariantom będziemy w stanie zamontować model np. między miską WC a umywalką. Z pomocą podczas aranżacji wnętrza przychodzą również rozwiązania niestandardowe np. program „Na Miarę” marki Radaway, który umożliwia dopasowanie wysokości, szerokości czy kształtu kabiny do niemal każdej sytuacji aranżacyjnej. Dzięki programowi możemy dopasować kabinę np. do niewielkiej wnęki i zagospodarować tym samym dostępną przestrzeń. O czym jeszcze warto pamiętać? W niewielkim wnętrzu – 3 lub 5 metrowym – lepiej ograniczyć liczbę kolorów oraz ilość wyposażenia. Styl minimalistyczny sprawdzi się tu doskonale. Warto zastanowić się również nad kabiną, którą można zamontować bezpośrednio na podłodze na brodziku podpłytkowym. Taki model po pierwsze prezentuje się bardzo nowocześnie i dodaje przestronności, a po drugie będzie niezwykle komfortowy w użytkowaniu. Jeśli jednak wolimy tradycyjny wariant, warto dokładnie sprawdzić dostępną ofertę i dopasować idealny model, który zagwarantuje szczelność i pełne zadowolenie z użytkowania strefy prysznicowej.

 

Duża przestrzeń – więcej możliwości

Im większym pomieszczeniem dysponujemy, tym więcej mamy możliwości podczas jego projektowania. Przestronna kabina z szerokim wejściem, drzwi przesuwne lub otwierane na zewnątrz – mamy w tym całkowitą dowolność.  Na rynku dostępne są też modele sięgające aż sufitu.

 

- W ofercie Radaway pojawiła się niedawno możliwość wykonania na miarę kabiny Modo X II w wysokości do 3 metrów. Takie tafle pięknie prezentują się w wysokich mieszkaniach np. w kamienicach i harmonijnie oddzielają strefę prysznicową od reszty łazienki – mówi Hanna Błaszak, ekspert Radaway.

 

Duży model ma też wiele innych atutów. W kabinie będziemy w stanie zamontować wygodne siedzisko lub w razie potrzeby wstawić krzesełko. Nie ograniczają nas także styl, kolory i liczba dekoracji. Ozdobą łazienki mogą być kabiny o profilach w kolorze innym niż standardowy, czyli chromowy. Czarne, białe, złote okucia bądź modele ze szprosami dodadzą wnętrzu charakteru i oryginalności. Można również zamówić model o różnych barwach szkła np. w odcieniach brązu, grafitu czy z taflą z lustrzaną powłoką. Dodatkowo, by uatrakcyjnić wygląd kabiny warto wzbogacić ją o ciekawy wzór wygrawerowany na szybie. Taka dekoracja sprawi, że model stanie się unikatowy.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »