Technologie » Internet

Kaspersky Anti-Virus 2009 zdobywa wyróżnienie VB100

Kaspersky Anti-Virus 2009 zdobywa wyróżnienie VB100
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że program Kaspersky Anti-Virus 2009 otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie VB100 przyznane przez szanowany brytyjski magazyn Virus Bulletin.

W teście porównawczym opublikowanym w kwietniowym wydaniu Virus Bulletin Kaspersky Anti-Virus 2009 uzyskał jeden z najlepszych wyników w wykrywaniu oprogramowania crimeware. W teście tym, przeprowadzonym na platformie Windows XP Service Pack 3, wzięło udział 39 popularnych produktów antywirusowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kaspersky Anti-Virus 2009 znalazł się w trójce produktów, które uzyskały najlepsze wyniki w teście RAP (Reactive and Proactive), nowym formacie wprowadzonym przez Virus Bulletin, sprawdzającym, jak produkty radzą sobie z najnowszymi szkodliwymi programami, które pojawiają się na całym świecie. Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab uzyskało wynik 92% - znacznie lepszy niż ogromna większość testowanych programów. Produkt uplasował się również w czołówce pod względem wykrywania proaktywnego nieznanych zagrożeń. W teście Kaspersky Anti-Virus 2009 nie wygenerował żadnego fałszywego alarmu.

"Cieszymy się, że Virus Bulletin aktywnie rozwija swoje metody testów antywirusowych i wprowadza nowe formy testów" - powiedział Aleksander Gostiew, szef globalnego zespołu ds. badań i analizy (GReAT) w Kaspersky Lab. "Test RAP, w tym roku przeprowadzony po raz pierwszy, lepiej oddaje realne warunki, w których muszą działać rozwiązania antywirusowe, i lepiej pokazuje mocne punkty produktów, co nie zawsze było możliwe w przypadku standardowego testu VB100".

Stuprocentowa neutralizacja wirusów

Autorzy przeglądu podkreślili wysoką skuteczność rozwiązania firmy Kaspersky Lab podczas działania w trybie „skanowanie na żądanie" oraz „ochrona w czasie rzeczywistym". W obu trybach Kaspersky Anti-Virus 2009 zneutralizował 100 proc. wirusów z kolekcji szkodliwych programów występujących na wolności oraz z kolekcji robaków/botów i wirusów polimorficznych. Kolekcja Wildlist, stworzona przed 20 lutego 2009 roku, zawierała kilka wariantów szeroko rozpowszechnionego szkodliwego programu Kido (Conficker).

"Najnowsza wersja produktu firmy Kaspersky Lab jest atrakcyjnym rozwiązaniem, które poza przetestowaną tu standardową ochroną przed szkodliwymi programami posiada wiele dodatkowych warstw ochrony" - czytamy w przeglądzie magazynu Virus Bulletin. "Nowy design jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również posiada wiele opcji umożliwiających dostosowanie poziomów ochrony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Współczynniki wykrywania produktu były rewelacyjne".

"Porównanie reaktywnych i proaktywnych możliwości wykrywania produktów wyraźnie pokazuje, jak wielką wagę producenci przywiązują do heurystycznych metod wykrywania i czasu reakcji. Cieszę się, że wyniki ostatniego testu RAP potwierdzają wiodącą rolę oprogramowania Kaspersky Anti-Virus 2009 w tych obszarach" - powiedział Gostiew.

Dalsze informacje dotyczące nowej generacji produktów dla użytkowników domowych firmy Kaspersky Lab można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/products.html?s=home&show=prods. Ponadto, darmowe wersje testowe programów Kaspersky Internet Security 2009 i Kaspersky Anti-Virus 2009 dostępne są na stronie http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »