Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security for Android to najskuteczniejsza ochrona mobilna wg PC Security Labs

Kaspersky Internet Security for Android to najskuteczniejsza ochrona mobilna wg PC Security Labs
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Internet Security for Android zajął pierwsze miejsce w teście produktów bezpieczeństwa przeznaczonych dla systemu Android, który został przeprowadzony przez niezależną organizację PC Security Labs.

Według wyników testu opublikowanych w listopadzie produkt firmy Kaspersky Lab skutecznie zwalczył 99,959% zagrożeń i nie wygenerował żadnych fałszywych trafień.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Test został przeprowadzony na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android (wersje 4.x). W ramach badania próbki szkodliwego oprogramowania i legalnych aplikacji zostały zapisane na karcie SD urządzenia, po czym testowany produkt bezpieczeństwa został zainstalowany na urządzeniu i uaktualniony do najnowszej wersji. Następnie testerzy włączyli funkcję skanowania, jeśli była dostępna w rozwiązaniu bezpieczeństwa, lub ręcznie instalowali szkodliwe aplikacje, w przypadku gdy rozwiązanie obsługiwało tylko skanowanie automatyczne. Podczas testów rejestrowano wszystkie poprawne wykrycia szkodliwego oprogramowania oraz fałszywe trafienia (gdy bezpieczne aplikacje są wykrywane jako zagrożenia). Dane te zostały następnie użyte do ustalenia wyniku końcowego.   

 

Łącznie w badaniu wzięło udział 13 produktów różnych producentów. Kaspersky Internet Security for Android wykrył 2 434 szkodliwych próbek spośród 2 435 i nie przeszkodził w zainstalowaniu żadnych legalnych aplikacji. Jego największy rywal zdołał wykryć 2 422 szkodliwych aplikacji (o 12 mniej) i wygenerował 2 fałszywe trafienia. W efekcie rozwiązanie Kaspersky Lab zdobyło 99,959 punktów na 100 możliwych i zajęło pierwsze miejsce w teście.     

 

„Android stanowi najpopularniejszy mobilny system operacyjny, dlatego też jest najchętniej atakowany przez cyberprzestępców. Z tego powodu jego użytkownicy potrzebują wysokiej jakości ochrony, która jednocześnie nie stanowi dla nich niedogodności. Wyniki testów PC Security Labs po raz kolejny pokazują, że Kaspersky Internet Security for Android potrafi zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa i nie irytuje użytkownika fałszywymi alarmami, które zakłócają działanie bezpiecznych aplikacji” – powiedział Timur Bijaczujew, dyrektor działu badań antywirusowych, Kaspersky Lab.

 

Zagrożenia atakujące urządzenia z systemem Android stały się w ostatnich miesiącach bardziej różnorodne i zaawansowane. Według badania dotyczącego cyberzagrożeń mobilnych przeprowadzonego przez firmę Kaspersky Lab we współpracy z Interpolem, użytkownicy rozwiązań firmy Kaspersky Lab przeznaczonych dla systemu Android zetknęli się z ponad 3 400 000 zagrożeniami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ponad połowa tych zagrożeń wyposażona jest w funkcje umożliwiające kradzież danych finansowych i pieniędzy użytkowników.

 

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez PC Security Labs jest dostępny na stronie http://pcsl.r.worldssl.net/report/android/pcsl_android_malware_detection_201408_en.pdf.  

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »