Firma » Biznes

Kaspersky Lab aktywnie wspiera inicjatywę INTERPOL Global Complex for Innovation w Singapurze

Kaspersky Lab zobowiązał się do ścisłej współpracy z INTERPOL Global Complex for Innovation (IGCI). Decyzja ta została ogłoszona po spotkaniu zorganizowanym 19 marca 2013 roku w siedzibie głównej Kaspersky Lab w Moskwie.

W spotkaniu uczestniczył Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i współzałożyciel Kaspersky Lab, Ronald Noble, Sekretarz Generalny INTERPOL, oraz Noboru Nakatani, dyrektor generalny IGCI.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Główne punkty agendy spotkania obejmowały tematy dotyczące cyberprzestępczości i pojawiających się cyberzagrożeń, jak również istoty współpracy w walce z cyberprzestępcami w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w internecie. Kluczowym efektem spotkania było potwierdzenie przez Kaspersky Lab planów oddelegowania swoich najlepszych ekspertów do laboratorium IGCI, po tym jak zostanie uruchomione w 2014 roku, oraz zapewniania regularnego szerokiego wsparcia oraz informacji dotyczących zagrożeń. Kaspersky Lab zobowiązał się również wspomóc IGCI w jego działaniach ukierunkowanych na budowę potencjału w celu zwiększenia możliwości organów ścigania na całym świecie w zakresie zwalczania cyberzagrożeń.         

 

IGCI wyposaży międzynarodową cyberpolicję w narzędzia oraz wiedzę niezbędne do lepszego reagowania na zagrożenia cybernetyczne XXI wieku, np. poprzez identyfikowanie cyberprzestępców oraz oferowanie innowacyjnego szkolenia i wsparcia operacyjnego organom ścigania na całym świecie.   

 

Komentując spotkanie z INTERPOLem i planowaną bliską współpracę, Jewgienij Kasperski powiedział: „Niezmiernie cieszę się z wyniku tego spotkania. Przez ponad dziesięć lat forsowałem ideę stworzenia organizacji, którą określałem jako ‘Internet-INTERPOL’, i w końcu stało się to rzeczywistością. W związku z tym całym sercem popieramy tę inicjatywę, co potwierdzają nasze plany oddelegowania niektórych z naszych najlepszych analityków do IGCI w Singapurze. Wkrótce cyberprzestępcy nie znajdą miejsca, w którym mogliby się ukryć – nie będą mogli zakopać się w tym czy innym państwie, tak jak robili to do tej pory. Sieć zacieśnia się wokół cyberprzestępców”.     

 

Dyrektor wykonawczy IGCI, pan Nakatani, powiedział: „Dzięki wparciu dla INTERPOL Global Complex for Innovation zapowiedzianemu przez Jewgienija Kasperskiego, założyciela i dyrektora generalnego Kaspersky Lab, organy ścigania w naszych 190 państwach członkowskich będą mogły korzystać z wiedzy specjalistycznej umożliwiającej wygenerowanie odpowiednich informacji, które pozwolą im chronić cyberprzestrzeń i pociągać cyberprzestępców do odpowiedzialności karnej”. 

 

Sekretarz generalny INTERPOLu, Ronald Noble, potwierdził odczucia obu swoich odpowiedników, dodając: „Międzynarodowej przestępczości nie da się zwalczać w pojedynkę, dlatego bardzo istotne jest korzystanie z doświadczenia i wsparcia sektora prywatnego. Przeciwdziałanie cyberprzestępczości wymaga współpracy, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, organów ścigania z sektorem prywatnym, a zwłaszcza z tak dalekowzrocznymi liderami branży technologicznej jak Kaspersky Lab, w celu dotrzymania kroku dzisiejszym cyberprzestępcom”.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »