Kultura, sztuka » Muzyka

Kaspersky Lab i festiwal Starmus po raz kolejny realizują wspólny cel promowania nauki i edukacji

Starmus V zaprasza wyśmienite grono prelegentów, aby świętować 50 rocznicę lądowań na księżycu oraz zwrócić uwagę na potrzebę większej transparentności oraz współpracy międzynarodowej w celu rozwiązania globalnych problemów. Kaspersky Lab wesprze festiwal już trzeci rok z rzędu.

Piąta edycja festiwalu Starmus odbędzie się na uniwersytecie ETH Zurich w Szwajcarii, w dniach 24-29 czerwca 2019 r. Wydarzenie uświetnią wybitni naukowcy, artyści, legendarni badacze przestrzeni kosmicznej oraz astronauci uczestniczący w misjach Apollo, którzy swoją obecnością będą inspirować i edukować kolejne pokolenie wielkich umysłów i badaczy, a także inicjować ducha odkryć. Kaspersky Lab, który wspiera międzynarodowy festiwal Starmus od 2016 r., wniesie do wydarzenia swoją misję i zobowiązanie do ratowania świata przed cyberprzestępczością.    

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Celem festiwalu Starmus jest inspirowanie i edukowanie kolejnego pokolenia badaczy oraz inicjowanie ducha odkryć — wiele wykładów poprowadzonych na uniwersytecie ETH Zurich będzie koncentrowało się na przyszłości ludzkości. Zgodnie z tematyką, w miejscu, w którym odbędzie się festiwal, Kaspersky Lab będzie miał specjalnie wyznaczoną przestrzeń, którą wykorzysta na wyjaśnianie i rozważanie, w jaki sposób edukacja, transparentność oraz współpraca transgraniczna mogą uczynić świat, a szczególnie cyberprzestrzeń, lepszym i bezpieczniejszym miejscem dla nas wszystkich. 

Kaspersky Lab wierzy, że w świecie oplecionym gęstą siecią połączeń cyfrowa przyszłość ludzkości wymaga transparentności i zaufania. Zgodnie z tym poglądem pod koniec 2017 r. firma uruchomiła inicjatywę Global Transparency Initiative, w ramach której otworzono niedawno centrum transparentności w Zurychu, gdzie rządy i zaufani partnerzy mogą uzyskać dostęp do informacji dotyczących produktów firmy oraz ich bezpieczeństwa.

Komentując partnerstwo, Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: To ekscytujące, że możemy być partnerem festiwalu, który skupia wybitnych naukowców oraz artystów – jedne z najbystrzejszych umysłów na świecie – którzy mogą porozmawiać na temat nauki i jej wpływu na ludzkość. Zgodnie z naszą misją ratowania świata przed cyberzagrożeniami konferencja ta stanowi idealną platformę, za pomocą której możemy uczyć kolejne pokolenie, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo, oraz skłonić do zastanowienia się nad przyszłością. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu.  

Garik Israelian, astrofizyk i twórca festiwalu Starmus, powiedział: Cieszymy się, że Kaspersky Lab, jedna z czołowych i najbardziej zorientowanych na przyszłość firm w branży cyberbezpieczeństwa, już trzeci rok z rzędu będzie naszym partnerem, celebrując razem z nami naukę. Wspólnie możemy zainspirować więcej osób do nowych odkryć.

Dalsze informacje odnośnie wydarzenia znajdują się na stronie https://www.starmus.com. 

Informacje o festiwalu Starmus

Odkąd pierwszy przedstawiciel Homo Sapiens spojrzał na rozgwieżdżone niebo, człowiek pozostaje pod wrażeniem ogromu kosmosu. Każdego dnia ta olbrzymia przestrzeń uczy nas pokory, zwłaszcza że dzięki postępowi w dziedzinie fizyki i astronomii jesteśmy świadomi, jak potężne odległości dzielą nas nawet od najbliższych gwiazd. Stworzony przez Garika Israeliana, badacza z Institute of Astrophysics of the Canary Islands (IAC), festiwal Starmus to połączenie nauki, sztuki oraz muzyki, na które składają się prelekcje astronautów, kosmonautów, laureatów Nagrody Nobla oraz wybitnych postaci w dziedzinie nauk ścisłych, kultury, nauk humanistycznych oraz muzyki. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.starmus.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »