Firma » Biznes

Kaspersky Lab nawiązuje współpracę z wiodącym na świecie prywatnym funduszem inwestycyjnym

Kaspersky Lab nawiązuje współpracę z wiodącym na świecie prywatnym funduszem inwestycyjnym
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o nawiązaniu współpracy z General Atlantic LLC (GA), wiodącą na świecie firmą zajmującą się finansowaniem rozwoju przedsiębiorstw. Współpraca z GA stanowi kolejny etap planu globalnego wzrostu Kaspersky Lab.

Firma otrzyma strategiczne wsparcie GA w realizacji wizji zarządu obejmującej kontynuację wzrostu na rynku globalnym. GA będzie drugim co do wielkości udziałowcem w firmie. Szczegóły dotyczące finansowych aspektów umowy pozostaną tajne.         

Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i posiadacz kontrolnego pakietu udziałów w Kaspersky Lab, powiedział: „Dla Kaspersky Lab współpraca ta stanowi strategiczny krok w realizacji naszych planów globalnego wzrostu poprzez zdobycie doświadczonego międzynarodowego inwestora. General Atlantic, firma posiadająca 30-letnie doświadczenie we wspieraniu wzrostu dużych firm z branży oprogramowania i technologii, jest dla nas odpowiednim partnerem”.

John Bernstein, dyrektor generalny GA odpowiedzialny za Europę, powiedział: „Kaspersky Lab to duża firma z potencjałem wzrostu, posiadająca najlepszą technologię do ochrony zarówno użytkowników indywidualnych, jak i firm przed obecnymi i przyszłymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa IT. Jesteśmy pod wrażeniem kadry zarządzającej Kaspersky Lab i wierzymy, że firma ta posiada zasoby umożliwiające jej stały wzrost. Współpraca z takim wizjonerem jak Jewgienij Kasperski to dla nas ogromna szansa. Cieszymy się, że możemy wspierać szybki rozwój tak innowacyjnej firmy technologicznej, która dostarcza rozwiązania wysokiej jakości”.

Współpraca z General Atlantic oznacza dla Kaspersky Lab rozpoczęcie kolejnego etapu realizacji strategii globalnego wzrostu. Firma stale wykazuje znacznie szybszy wzrost niż obsługiwany przez nią rynek - obecnie tempo jej rozwoju jest ponad dwukrotnie większe niż ogólny współczynnik wzrostu rynku. Firma dostrzega duże możliwości dalszej ekspansji na rynku bezpieczeństwa punktów końcowych i posiada odważne plany odnośnie sektora korporacyjnego i konsumenckiego, a jednocześnie rozszerza swoją ofertę technologii i produktów o cloud computing oraz technologie do zwalczania zagrożeń ery „pokomputerowej”. General Atlantic, firma posiadająca imponującą historię inwestycji w przedsiębiorstwa o udokumentowanym wzroście i ogromnym potencjale, dostrzegła w Kaspersky Lab atrakcyjną szansę inwestycji, doskonale wpisującą się w jej kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży oprogramowania.        

„W ciągu całej swej działalności firma Kaspersky Lab rozwijała się bardzo szybko, a jej obecny współczynnik wzrostu jest znacznie wyższy niż ogólny współczynnik w branży. Przez ostatnie dziesięć lat Kaspersky Lab otrzymywał propozycje od wielu firm private equity, co świadczy o atrakcyjności naszej marki. Świadomi konieczności wykonania kolejnego kroku w realizacji naszego planu globalnego wzrostu, wybraliśmy partnera, który zapewni nam wartość dodaną pod względem rozwoju strategii i pomoże w osiągnięciu dojrzałości. Cieszę się, że tym partnerem jest General Atlantic” – powiedziała Natalia Kasperska, przewodnicząca zarządu, współzałożyciel i właściciel udziałów w  Kaspersky Lab.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »