Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski"

Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski"
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. otrzymał prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski" przyznane przez Business Centre Club za wprowadzenie na rynek polskiej edycji zautomatyzowanej platformy do przeprowadzania szkoleń online zwiększających świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Czynnik ludzki prowadzący m.in. do incydentów naruszenia poufnych danych stanowi poważny problem dla firm na całym świecie. Infekcja lub wyciek informacji, w przypadku braku odpowiedniej reakcji, może spowodować straty wizerunkowe oraz finansowe, a nawet kary za nieprzestrzeganie przepisów. Jednak właściwe postępowanie w zakresie higieny komputerowej może znacząco zmniejszyć szkody na skutek potencjalnych incydentów, a nawet całkowicie ich uniknąć.

Aby umożliwić klientom doskonalenie się w tej dziedzinie, firma Kaspersky Lab Polska wprowadziła na polski rynek rozwiązanie Kaspersky Automated Security Awareness Platform. Opiera się ono na badaniach w dziedzinie edukacji i psychologii. Różne rodzaje zadań następują po sobie w określonych odstępach czasu, pozwalając na utrwalenie nabytych umiejętności, a struktura każdej lekcji odzwierciedla naturalny sposób myślenia człowieka. Każda lekcja trwa nie dłużej niż 15 minut, przez co uczestnik nie odczuwa zmęczenia ani nudy. Wybranym lekcjom towarzyszą symulowane ataki phishingowe, w których uczestnicy szkolenia mają możliwość sprawdzenia, czy potrafią rozpoznać i odpowiednio zareagować na tego typu działalność cyberprzestępczą.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Platforma obejmuje osiem rozdziałów: komputer PC, e-mail, urządzenia mobilne, przeglądanie stron internetowych, media społecznościowe, hasła i konta, ochrona poufnych danych oraz RODO. Każdy rozdział jest podzielony na trzy poziomy trudności: początkujący, podstawowy i średniozaawansowany. Wszystkie treści szkoleniowe są dostępne w języku polskim i obejmują ilustracje oraz elementy interaktywne.

Platforma Kaspersky Automated Security Awareness Platform jest dostępna wraz z możliwością bezpłatnego przetestowania na stronie https://asap.kaspersky.pl. Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się na stronie https://r.kaspersky.pl/kasap.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab Polska jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »