Technologie » Internet

Kaspersky Lab przedstawia statystyki w czasie rzeczywistym

Kaspersky Lab udostępnia obszerne, unikatowe dane statystyczne, które pokazują w czasie rzeczywistym obraz cyberświata i jego mieszkańców.

Nowy bezpłatny portal firmy – kaspersky-cyberstat.com - gromadzi informacje statystyczne z całego świata dotyczące aktywności użytkowników w sieci, wykorzystywanych przez nich urządzeń i zagrożeń, na jakie są narażeni.

 

Portal kaspersky-cyberstat.com kładzie szczególny nacisk na cyberzagrożenia: jakie szkodliwe oprogramowanie jest obecnie najaktywniejsze i jaką szkodę może wyrządzić użytkownikom oraz ich urządzeniom. Portal prezentuje rankingi najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń online, listy państw najczęściej atakowanych w ciągu minionego miesiąca oraz liczbę różnych próbek szkodliwego oprogramowania, które zostały wykryte w bieżącym dniu. 

 

Aby obraz był pełny, dane dotyczące cyberzagrożeń są uzupełniane informacjami statystycznymi dotyczącymi łącznej liczby użytkowników sieci na całym świecie, w tym użytkowników, którzy dopiero niedawno odkryli internet. Osoby odwiedzające ten nowy zasób będą mogły zobaczyć, ile e-maili wysłano w zeszłym roku na całym świecie, napisano postów na blogach lub tweetów w ciągu ostatnich 24 godzin, sprzedano nowych telefonów komórkowych, zhakowano stron itd. 

 

„Liczba użytkowników internetu rośnie z każdym dniem, podobnie jak liczba urządzeń
i – niestety – liczba oraz różnorodność cyberzagrożeń. Tylko w naszych ‘kolekcjach’ liczba szkodliwych aplikacji mobilnych przekracza 11 milionów” – powiedział Siergiej Nowikow, zastępca dyrektora Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT), Kaspersky Lab. „Tworząc dokładny obraz cyberświata przy użyciu naszych własnych danych statystycznych oraz informacji pochodzących od osób trzecich, próbowaliśmy pokazać, że cyberprzestrzeń rozrasta się w niewiarygodnie szybkim tempie, co stwarza nie tylko wspaniałe możliwości, ale również nowe zagrożenia”.  

 

Prezentowane w portalu dane statystyczne pochodzą częściowo z opartej na chmurze sieci Kaspersky Security Network, która dostarcza informacje w czasie rzeczywistym dotyczące nowych zagrożeń wykrytych przez produkty firmy Kaspersky Lab, częściowo natomiast z innych źródeł, w szczególności z internetowych serwisów statystycznych worldometers.info i realityclock.com.    

 

Informacje dotyczące nowych cyberzagrożeń są przetwarzane przez zlokalizowanych na całym świecie analityków antywirusowych Kaspersky Lab. Pracując w różnych strefach czasowych, eksperci ci zapewniają nieustanne skanowanie sieci w celu wykrycia nowego szkodliwego oprogramowania. Nowo wykryte zagrożenia są natychmiast dodawane do antywirusowych baz danych wszystkich produktów firmy Kaspersky Lab. Oprócz portalu statystycznego Kaspersky Lab uruchomił ostatnio interaktywną mapę cyberzagrożeń – serwis internetowy, który obrazuje w czasie rzeczywistym cyberincydenty na całym świecie.     

 

Wersja polskojęzyczna portalu kaspersky-cyberstat.com zostanie uruchomiona już wkrótce.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »